Už tokius Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimus balsavo 78 Seimo nariai, prieš buvo du ir susilaikė 21 parlamentaras.
Dėl projekto paprašyta Vyriausybės išvados, jį toliau svarstys Seimo komitetai.
Pagal projektą, priedai būtų mokami statutinių įstaigų pareigūnams ir darbuotojams, kurie karantino metu vykdo jiems priskirtas funkcijas arba dirba pavojingų ligų židiniuose. Priemokos dydį lemtų atliekamų funkcijų pobūdis, sudėtingumas ir atsakomybės lygmuo.
Pataisas registravo 38 įvairių frakcijų parlamentarai, daugiausiai – iš opozicinių konservatorių, liberalų, socialdemokratų frakcijų bei Seimo narių Mišrios grupės, bet yra ir keli valdantieji, tarp jų ir vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.
„Statutiniai pareigūnai ir daugybė darbuotojų, kaip ir medikai, kasdien dirba pavojingų veiksnių veikiamose vietose, užtikrina karantino sąlygų laikymosi kontrolę, susiduria su tiesiogine rizika užsikrėsti pavojinga liga. Šiandien jiems nėra tinkamai atlyginama, todėl privalome šią situaciją taisyti“, – teigia projektą inicijavęs Seimo narys Vytautas Bakas.
Projekto iniciatoriai įstatymo pakeitimą siūlo taikyti nuo karantino Lietuvoje pradžios, kad pareigūnai gautų priedus už darbą nuo kovo 16 dienos.
Seimas anksčiau yra priėmęs pataisas, kuriomis per karantiną koronaviruso židiniuose dirbantiems sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams 60–100 proc. pakeltas atlyginimas.