• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas po pateikimo pritarė, kad už neatvykimą į karo tarnybą ir privalomos karo tarnybos vengimą šauktiniams baudos didėtų trigubai ir gali siekti net iki 900 eurų. Tai nėra galutinis sprendimas, Seimas dar grįš prie šio klausimo svarstymo.

Seimas po pateikimo pritarė, kad už neatvykimą į karo tarnybą ir privalomos karo tarnybos vengimą šauktiniams baudos didėtų trigubai ir gali siekti net iki 900 eurų. Tai nėra galutinis sprendimas, Seimas dar grįš prie šio klausimo svarstymo.

REKLAMA

Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė Teisingumo ministerijos pateiktoms Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriose be kitų patikslinimų numatyta nustatyti, jog neatvykus į karo tarnybą  be pateisinamos priežasties iki 2 parų bauda siektų nuo 420 iki 900 eurų. Šiuo metu galioja 140-300 eurų bauda.

Tuo metu už nustatytų karo prievolininkų pareigų nevykdymą būtų galima skirti baudą nuo 90 iki 180 eurų (dabar 30-60 eurų), o esant pakartotiniam pažeidimui – nuo 180 iki 420 eurų (dabar 60-140 eurų).

Seime už šias pataisas balsavo 93 Seimo nariai, prieš buvo trys, o 24 susilaikė. Toliau įstatymas bus svarstomas birželio viduryje.

REKLAMA
REKLAMA

Mazuronis kritikavo baudų didinimą

Seimo narys darbietis Andrius Mazuronis atkreipė dėmesį, kad pakankamai įspūdingai griežtinamos baudos ir Seime tai kritikavo.

REKLAMA

„Laisvės partijos atstovai siūlo ne laisvės projektą“, – teigė A. Mazuronis.

Parlamentaras priminė Laisvės partijos iniciatyvas dėl narkotikų dekriminalizavimo. Jis priminė žodžius, kad baudos dydis ar atsakomybės dydis nesprendžia problemų, o dar labiau pagilina. Parlamentaras klausė, kodėl dabar siekiama didinti baudas.

„Ar šioje pozicijoje jūs nuostatų nesilaikote? Kodėl nusižengiate nuo partinės rinkiminės programos? Manau, kad su laisve baudų griežtinimas nelabai ką bendro turi“, – teigė A. Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA

Pataisas pristačiusi teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska padėkojo už filosofinį ir intrigą mėginantį sukelti klausimą. Ministrė pabrėžė, kad tai yra jungtinis projektas, ne tik Teisingumo ministerijos iniciatyvos, o ir Krašto apsaugos bei Energetikos ministerijos jungtinis projektas.

„Kalbant apie baudas, primenu, kad Laisvės partijos pagrindinis dalykas, kad mes turime baudžiamąją atsakomybę taikyti kaip kraštutinę priemonė. Šiame projekte taip pat matome ir atsakomybių mažinimą“, – teigė ministrė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konservatorius Jurgis Razma priminė, kad šis projektas buvo siūlomas dar valstiečių Vyriausybės, o dabartinė tiesiog sugrįžo prie šio klausimo.

Baudas buvo nuspręsta didinti, kadangi, Krašto apsaugos ministerijos vertinimu, dabartiniai galiojantys baudų dydžiai, numatyti kodekse, „neatlieka atgrasomosios prevencinės funkcijos dėl išaugusio gyvenimo lygio šalyje“. Faktiniais duomenimis, vidutinis 2017–2019 metais paskirtos baudos dydis yra tik apie 24 eurus.

REKLAMA

Baudos už bandymus patekti į saugomus objektus

Seimas po pateikimo pritarė ir dėl administracinės atsakomybės taikymo už patekimą ar bandymą patekti į saugomą objektą su nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiais energetikos įrenginiais ir turtu. Už tai būtų skiriamos 30-70 eurų baudos (pakartotinai – nuo 50 iki 250 eurų).

Pagal pataisas, už energetikos objektų ir įrenginių apsaugos taisyklių pažeidimus būtų galima skirti įspėjimą arba baudą asmenims nuo 70 iki 150 eurų (dabar – 14-30 eurų) ir baudą juridinių asmenų vadovams nuo 300 iki 600 eurų (dabar 60 – 140 eurų). Maksimali bauda už pakartotinius pažeidimus asmenims siektų iki 600 eurų, juridinių asmenų vadovams – 2400 eurų.

REKLAMA

Iki 1450 eurų (dabar – 3000 eurų) būtų sumažinta maksimali bauda už neteisingų juridinio asmens finansinių ataskaitų pateikimą.

Taip pat siekiama įtvirtinti, kad apie sprendimą nutraukti administracinio nusižengimo teiseną būtų informuojamas ir asmuo, pranešęs apie galimą nusižengimą, jei, pranešėjo nuomone, jam padaryta žala. Jis galėtų ir skųsti sprendimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų