Kai tik Modestas Pitrėnas iškeitęs savo kaimiškus botus į lakuotus dirigento batelius mostelėjo lazdele, o Kauno simfoninis orkestras užgrojo pirmuosius dainos „Rock You Like a Hurricane“ akordus, didelėje švieslentėje užsidegė margaspalvis pavadinimas „Scorpions“.
Taip. Utenos pramogų arena tą vakarą priėmė ypatingus svečius – legendinius vokiečių rokerius „Scorpions“ – vieną sėkmingiausių Europoje susikūrusių grupių, per savo karjerą pardavusią daugiau nei 22 milijonus įrašų.
Susikūrusi tolimaisiais 1965 m. ir reguliariai atvykstanti į mūsų kraštą, grupė sutraukia būrius įvairaus amžiaus gerbėjų.
Publika buvo marga lyg velykinis kiaušinis: praėjau aštuonmečius vaikėzus, sėdinčius ant atramos ir traukiančius visa gerkle „Rock You Like a Hurricane“. O štai sėkmingi verslininkai su išdidžiai pasipuošusiomis žmonomis santūriai linksi galvomis. Pažvelgus į didžiuosius ekranus matosi prie scenos su jaunimu besistumdantys seni sunkiojo roko gerbėjai, reiškiantys pagarbą savo dievukams.
Tuo tarpu „Skorpions“ dainininkas Klausas Meine pasisveikino su visais lietuviškai ir pasidžiaugė nauja augančia rokenrolo karta.
Žvaigždės buvo puikiai nusiteikusios, nuolatos sakė komplimentus publikai ir negailėjo gražių žodžių Vilniui, kuris, muzikantų nuomone, kiekvieną sykį atvažiuojant tampa vis gražesnis. Vienu metu ant didžiulio projektoriaus pasirodė net Lietuvos vėliava.
Be komplimentų buvo daug roko ir smuikų.
Klausas Meine papasakojo, kaip grupė, neseniai lankydamasi Brazilijoje, skrisdama lėktuvu pamatė, ką žmogus padarė gamtai. „Scorpions“ palaiko organizaciją „Greenpeace“, kovojančią prieš Amazonės miškų naikinimą, todėl atliekama daina „We Don't Own The World“ skambėjo ypač prasmingai ir nuoširdžiai. Kūrinys prasidėjo nuo nedidelės orkestro įžangos, kuri priminė muziką, skambančią per siaubo filmus. Vėliau prisijungė gitaros ir dramatiški palaikančių merginų vokalai, per kuriuos prasikaldavo trimito solo partijos ir garsus varpo dūžis. Dainai pasibaigus projekcijoje pasirodė planeta Žemė, ir jeigu dar kas niekada nebuvo pagalvojęs apie Amazonėje nykstančius miškus, tikrai turėjo progą susimąstyti.
Grupės „Scorpions“ repertuare – daug žinomų dainų, iš kurių nemaža dalis lyrinių. Viena tokių „You And I“ skambėjo pritariant daugumai susirinkusiųjų. Mačiau kaip stiprių, drūtai atrodančių vyrų skruostais riedėjo ašaros, pagyvenusios ponios per didelius akinius mįslingai žiūrėjo į tolį, liovusios pliurpti sukluso žiūrovų paltus saugančios rūbininkės. Tada ir sužinojau, kad frazė kūrinio tekste „I lose control...“ nebūtinai reiškia tramdomuosius marškinius. Tai gali reikšti ir meilę.
Nevienareikšmišką publikos reakciją sukėlė vadinamoji „Gigantų dvikova“, turėjusi atskleisti tikrąjį simfoninės muzikos ir roko kooperacijos grožį. Orkestrui užgrojus „Padmaskovnije večera“ melodiją, salėje pasigirdo pavieniai švilpimai. Kai kurie žmonės, matyt, pykstantys dėl raketų Kaliningrade ir tuščio vamzdžio, taip išreiškė savo nepasitenkinimą, tačiau užgrojus gitaroms, o kontroversiškai melodijai vis blėstant, bet kokia politika buvo pamiršta. Neaišku, kas laimėjo dvikovą, nes ir rokas, ir klasika kovėsi iki paskutinio prakaito lašo, tačiau daugiau nei dešimt minučių trukęs kūrinys kai kam kėlė žiovulį. Tikriausiai todėl, kad Utenos pramogų arenoje trūko oro, o smegenims deguonies.
O tada papūtė permainų vėjas ir iš pirmųjų fleitos akordų žmonės atpažino žinomiausią grupės „Scorpions“ dainą „Winds of Change“. Pasirodė uždegti žiebtuvėliai ir... šviečiantys mobiliųjų telefonų ekranai.
Visgi kūrinys, įprasminęs Šaltojo karo pabaigą, dabar skambėjo jau kitiems žmonėms kitame pasaulyje.
Ruslano Kondratjevo fotoreportažas:
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Ruslano Kondratjevo nuotr.
Ruslano Kondratjevo nuotr.