„Nepritariu, kad reikėtų užversti šį puslapį, teigiant, kad tai įvyko seniai“, – minint 80-ąsias didžiausios nacistinės Vokietijos koncentracijos stovyklos Aušvico išlaisvinimo metines Frankfurte susirinkusiai žydų bendruomenei sakė O. Scholzas.
„Mes saugome gyvą atmintį apie vokiečių įvykdytą civilizacijos skilimą – Shoah (Holokaustą), kurį vis iš naujo perduodame kiekvienai mūsų šalies kartai: mūsų atsakomybė nesibaigs“, – kalbėjo jis.
Holokaustas – tai „milijonai atskirų istorijų“, žmonių, „tokių kaip jūs ir aš“, ir būtent šį suvokimą turime saugoti atmintyje“, pridūrė jis.
Ši kolektyvinė atmintis grindžiama „neginčijamais faktais, su kuriais mūsų šalyje turi susidurti kiekvienas, nepriklausomai nuo kilmės, šeimos istorijos ar religijos“, pažymėjo jis.
O. Scholzas taip pat pabrėžė, kad antisemitizmas, neapykanta ir kraštutiniai dešinieji dažnai, ypač socialiniuose tinkluose, yra normalizuojami ir lydimi raginimų smurtauti.
Pasak jo, tokia neapykanta „kelia pavojų piliečių, ypač žydų, gyvybei“, todėl pareigūnai privalo juos apsaugoti.
Aušvico-Birkenau stovykloje, kurią Antrojo pasaulinio karo metais okupavusi Lenkiją pastatė nacistinė Vokietija, žuvo daugiau kaip milijonas žmonių – daugiausiai žydų, taip pat ne žydų tautybės lenkų, romų ir sovietų karių.
Iš daugiau kaip iš 1,3 mln. čia kalintų žmonių 1,1 mln., daugiausia – Europos žydų, mirė dujų kamerose ar nuo bado, išsekimo bei ligų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!