„Parengtas socialinis modelis – giluminė struktūrinė reforma yra mūsų investicija į Lietuvos ekonominės ir socialinės gerovės perspektyvą. Lieku prie savo nuomonės – ši reforma yra būtina, kad pritrauktume investuotojus, kad atsirastų naujų darbo vietų, kurias steigia ne valdžia, o sėkmingai plėtojamas verslas, kad sparčiau augtų atlyginimai, kad būtų stipresnės socialinės garantijos ir mažėtų socialinė atskirtis, būtų didesnė pajamų lygybė“, – kalbėjo premjeras,
Jis apgailestavo, kad planuojamos permainos sulaukė didelio pasipriešinimo ir diskusijos nusitęsė iki pat rinkimų. „Jeigu mes norime naujų investicijų, kurias savo rinkimų programose žadėjo skatinti ne viena partija, darbo ir socialinių santykių reforma neišvengiama“, – tvirtino A.Butkevičius, kartu pripažinęs, kad tikėjosi daugiau paramos Seime.
„Neslėpsiu, tikėjausi šiuolaikiškesnio profsąjungų požiūrio, daugiau politinės paramos Seime. Juk būtent ši valdančioji koalicija ėmėsi Lietuvos ekonomikai ir jos konkurencingumui gyvybiškai svarbios ir socialiai labai jautrios reformos. Čia norėčiau padėkoti koalicijos partneriams, o taip pat ir opozicijos liberalų frakcijai, kuri vienareikšmiškai palaikė pertvarką“, – sakė A.Butkevičius.
Būsimai Vyriausybei vadovausiantys „valstiečiai“ jau yra išsakę poziciją, kad Seimo baigiant kadenciją priimtas darbo santykius liberalizuojantis naujasis Darbo kodeksas ir socialinis modelis bus atidėtas.
Naujasis Seimas į pirmąjį posėdį renkasi pirmadienį.