• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai, norintys gauti socialinę pašalpą, visus duomenis apie savo turtą turi pateikti savivaldybėms. Jų specialistai tikrina žmonių banko sąskaitas, skaičiuoja, kiek jie turi nekilnojamo turto (NT), žemės, automobilių ir kitų brangių daiktų.

Gyventojai, norintys gauti socialinę pašalpą, visus duomenis apie savo turtą turi pateikti savivaldybėms. Jų specialistai tikrina žmonių banko sąskaitas, skaičiuoja, kiek jie turi nekilnojamo turto (NT), žemės, automobilių ir kitų brangių daiktų.

REKLAMA

Jeigu žmogus, gaudamas pašalpą, įsigijo brangų pirkinį, jo turtas vertinamas iš naujo ir išmokų jis gali netekti.

Gyventojai piktinasi, kad vertinami jų pirkiniai

Gyventojai piktinosi tokia tvarka socialiniame tinkle. Žmonės skundėsi, kad savivaldybės prašo banko sąskaitų išrašų ir brangių pirkinių pardavimo-pirkimo sutarčių.

Štai viena moteris piktinosi, kad savivaldybė sužinojo, kad šeima įsigijo automobilį.

Savivaldybės darbuotojai paprašė atsiųsti dokumentus, kurie įrodytų, kad įsigijome automobilį. Tikriausiai pateikę tą sutartį, prarasime ir teisę gauti pašalpą.

Tačiau automobilis kainavo vos kelis tūkstančius, didžiąją dalį sumos mums paskolino giminaičiai. Ir jo įsigijimas tikrai nereiškia, kad esame turtuoliai. Tik savivaldybė, panašu, kad galvoja kitaip“, – skundėsi moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Tikino, kad pagalba reikalinga trumpam

Moteris sakė, kad gyventi iš pašalpos tikisi laikinai.

„Todėl mums ir reikalingas automobilis. Šiuo metu dirba tik vyras, tačiau kai visi vaikai pradės eiti į darželį, taip pat ieškosiu darbo. Gyvename kaime, todėl neturint automobilio, neįmanoma nuvykti į darbus, sudėtinga derintis prie autobusų grafiko“, – guodėsi moteris.

REKLAMA

Tuo metu kita komentatorė piktinosi, kad savivaldybės darbuotojams privalo parodyti, kur ir kam leidžia pinigus.

„Jie manęs paprašė banko sąskaitos išrašų. Žiūrės ir skaičiuos, kur ir kam leidžiu savo pinigus. Ar galiu šios informacijos savivaldybei neatskleisti?“ – teiravosi moteris.

Kita moteris tikino, kad savivaldybė turi teisę prašyti bet kokių duomenų, prieš skirdama pašalpą.

„Juk darbuotojai turi patikrinti, ar jums tikrai reikalinga pagalba. Kas būtų, jeigu visi paprašytų ir gautų pinigų. Jeigu perkate brangius daiktus, gal jums ir pašalpa nereikalinga“, – rašė moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Įsigiję turto, gali netekti pašalpos

Vilniaus miesto savivaldybė komentavo, kad kaip numato įstatymas, prašymą dėl paramos teikiantis asmuo turi nurodyti būtinus duomenis apie save ir bendrai gyvenančius asmenis, veiklos pobūdį, turimą turtą, jo vertę ir pan.

„Į asmens turimą turtą, apie kurį reikia pateikti informaciją kreipiantis dėl piniginės socialinės paramos skyrimo, įskaitomas nuosavybės teise turimas kilnojamasis ir nekilnojamasis turtas – pavyzdžiui, pastatai ir būstai, žemė, transporto priemonės, žemės ūkio technika, meno kūriniai, brangakmeniai, 580 eurų viršijančios turimos piniginės lėšos ir kt.“ – vardijo savivaldybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Erika Kačiulienė irgi atkreipė dėmesį, kad dėl piniginės socialinės paramos – socialinės pašalpos, būsto šildymo išlaidų, geriamojo ir karšto vandens išlaidų kompensacijų – besikreipiantys gyventojai, kuriems reikia įvertinti nuosavybės teise priklausantį turtą, turi pateikti visų turimų banko sąskaitų likučius.

REKLAMA

„Turimas finansinis turtas lygiai taip pat, kaip kilnojamas ar nekilnojamas turtas yra vertinamas. 

Jei paramos gavimo laikotarpiu asmenys įsigyja turtą, pavyzdžiui, automobilį ar parduoda nuosavybės teise turėtą turtą – įvertinimo procedūra atliekama iš naujo“, – pastebėjo savivaldybės specialistė.

Gyventojai sutinka ir teikia duomenis patys

Anot E. Kačiulienės, vadovaujantis piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymu, jeigu paramos gavimo laikotarpiu turtas parduodamas už mažiau, nei pusė to turto vertės, arba paramos gavimo laikotarpiu įgyjamas naujas turtas, kurio vertė viršija įstatyme numatytą piniginių lėšų normatyvą, asmenys 6 mėnesiams netenka teisės į piniginę socialinę paramą.

REKLAMA

„Paramos gavimo laikotarpiu įgyti didesni ir brangesni pirkiniai gali užkirsti kelią gauti socialinę pašalpą“, – tikino ji.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės, duomenis apie turtą ir pajamas nurodo pats asmuo, teikdamas prašymą dėl paramos, duomenų tikrumą jis patvirtina savo parašu.

„Prašymo nagrinėjimo metu specialistai tikrina prašyme ir jo prieduose nurodytus duomenis valstybės registruose ir informacinėse sistemose. Nors teisinis reglamentavimas nenumato prievolės teikti informacijos apie bankų sąskaitose turimas pinigines lėšas, šie duomenys gali būti tikrinami kilus pagrįstiems įtarimams dėl skiriamos socialinės paramos teisingumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teisė į piniginę socialinę paramą yra nustatoma, kai nuosavybės teise turimo turto vertė neviršija konkrečiai paramos rūšiai nustatytų normatyvų“, – tikino savivaldybė.

Socialinės pašalpos dydis

Socialinės pašalpos dydis vienam gyvenančiam asmeniui sudaro:

  • skirtumą tarp 1,4 VRP dydžio (246,40 euro) vienam gyvenančiam asmeniui ir vidutinių vieno gyvenančio asmens pajamų per mėnesį – kai socialinė pašalpa mokama iki 6 mėnesių;
  • skirtumą tarp 1,2 VRP dydžio (211,20 euro) vienam gyvenančiam asmeniui ir vidutinių vieno gyvenančio asmens pajamų per mėnesį – kai socialinė pašalpa mokama nuo 6 iki 12 mėnesių;
  • skirtumą tarp 1,1 VRP dydžio (193,60 euro) vienam gyvenančiam asmeniui ir vidutinių vieno gyvenančio asmens pajamų per mėnesį – kai socialinė pašalpa mokama ilgiau kaip 12 mėnesių.

Pavyzdžiui, vieno gyvenančio asmens darbinės pajamos siekia 100 eurų.

REKLAMA

Vidutinės mėnesio pajamos, nuo kurių skaičiuojamas socialinės pašalpos dydis: 100 eurų – 20 proc. darbinių pajamų (neįskaitytina pajamų dalis) = 80 eurų.

Socialinės pašalpos dydis:

  • 246,40 euro (1,4 VRP) – 80 eurų = 166,40 euro (kai socialinė pašalpa mokama iki 6 mėnesių);
  • 211,20 euro (1,2 VRP) – 80 eurų = 131,20 euro (kai socialinė pašalpa mokama nuo 6 iki 12 mėnesių);
  • 193,60 euro (1,1 VRP) – 80 eurų = 113,60 euro (kai socialinė pašalpa mokama ilgiau kaip 12 mėnesių).

 

tv3.lt

Toks Lietuvos žmonių
Toks Lietuvos žmonių
likimas - privalai būti UBAGU. Tiesiog privalai. Blogiau negu Š.Korėjoje. Netaupyk, pragerk ir įtiksi mūsų valdžiai. Tegul paaiškina valdžiažmogiai, kodėl mūsų pensininkai gyvena su ubagiškom pensijom, kodėl pagal uždarbį mes esame ES dugne kartu su visom skurdekėm, kodėl mes niekaip nepakylam? Ir kodėl mus valdžia neįgali? Dingsta virš 40 milijonų...Mirtina tyla.
visokios tarnybos pradės dirbti savo darbą ir tikrina, kaip merai, vicemerai, patarėjai ir visi kiti susikrauna turtus iš valdiško atlyginimo? Butai, sklypai, namai, brangūs automobiliai ir taip toliau. Kur žiūri tos tarnybos, kuriems už tai moka atlyginimus? Gerai, kad tikrina, ar žmones tikrai vargingai gyvena, ir jiems tikrai reikia padėti. Bet tikrinkite visus, juk būna net ir taip, kad socialiniuose būstuose gyvena ir tie, kurie nėra tokie jau neturtingi, paramą gauna per pažįstamus.
Gaunu invalidumo 269 euro
Gaunu invalidumo 269 euro
Paprašiau soc paramos savivaldybei ateina atsakymas pagal istatyma man turi situ pinigu uztekt pragyvenimui,nu sako as suprantu jusu padeti jog paeit negalit nera kam jums padet galiu atskiru istatymu jum vienkartine israsyt,tai gerai labai kiek tai bus na apie 33 eurus.Sakau gal negaiškit laiko.Vatau ir geroves valstybe i akis myza su pora simtu sako turi pragyvent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų