„Turėjome labai produktyvų susitikimą su prezidentu. Turėjome galimybę iš esmės aptarti šalies ekonominę situaciją, pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduriame. Džiaugiuosi, kad prezidento ir mano išsakytos pozicijos iš esmės sutapo. Turėjau galimybę išdėstyti savo matymą ir prioritetus, kam būtų galima skirti papildomą dėmesį“, – po susitikimo su šalies vadovu Gitanu Nausėda Prezidentūroje žurnalistams kalbėjo L. Savickas.
„Vienas iš jų susijęs su lygiavertėmis sąlygomis verslui. Labai svarbu užtikrinti, kad nepriklausomai nuo to, ar stambus strateginis investuotojas užsienio, ar lietuviško kapitalo, svarbu, jog valstybė išlaikytų tą patį standartą, kaip institucijos su juo dirba“, – tvirtino jis.
L. Savickas tvirtino, kad ombudsmeno institucija galėtų suteikti realią pagalbą smulkiam ir vidutiniam verslui, taip pat jis akcentavo pagalbą šalies ekonomikai pereinant prie aukštesnės vertės prekių ir paslaugų kūrimo.
„Taip pat labai svarbu, kad smulkus ir vidutinis verslas turėtų kur kreiptis. Ombudsmeno institucija yra ta institucija, su kuria galėtume realiai suteikti pagalbą smulkiam verslui, turėt instituciją, į kurią galima kreiptis ir gauti užtarimą“, – sakė kandidatas į ministrus.
„Didelį dėmesį skyrėme tam, kad reikia ieškoti realių sprendimų, kaip pagelbėti šalies ekonomikai pereiti prie aukštesnės vertės prekių ir paslaugų kūrimo. Čia ir MTEP (moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra – ELTA) finansavimo didinimas, ir tikslinės valstybės paskatos yra tarp priemonių, kurias reikės padaryti“, – pažymėjo jis.
Politikas tikino, kad reikės skirti dėmesį verslų išlaisvinimui iš „biurokratinių džiunglių“ bei turizmo sektoriaus papildomam finansavimui.
„Identifikavome, kad vienas iš svarbiausių uždavinių bus ieškoti sprendimų, kaip išlaisvinti verslus ir investuotojus išlaisvinti iš biurokratinių džiunglių, ieškosime sprendimų ne tik Ekonomikos ministerijos, bet ir visos Vyriausybės lygiu, darydami tą kartu su verslu“, – teigė L. Savickas.
„Daug dėmesio skyrėme ir tolygiai regionų plėtrai (...) ir dar vieną aspektą išskirčiau, kad turizmas dažnai yra pamirštamas, nors turi didelį potencialą, kuris gali būti realizuojamas. Tam galėtų būti skiriamas papildomas dėmesys per finansavimo didinimą, tarptautinės rinkodaros didesnį finansavimą ir kitus sprendimus“, – aiškino jis.
Dėl RRF lėšų bus klausimų, kuriuos reikės išspręsti derinantis su Europos Komisija
Kalbėdamas apie galimybes per artimiausius porą metų gauti visas Lietuvai numatytas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (angl. Recovery and Resilience Facility, RRF), L. Savickas akcentavo, kad tam tikrus su šia problema susijusius klausimus reikės išspręsti Vyriausybei derinantis su Europos Komisija (EK). Jis taip pat pabrėžė, kad dar didesnė problema yra ne lėšų gavimas, o jų išmokėjimas.
„Nuosekliai laikiausi pozicijos, kad RRF lėšų ne tik gavimo klausimas yra probleminis, bet dar didesnis – jų išmokėjimas. Tik daugiau nei penktadalis lėšų yra išmokėta, o laikotarpis likęs – tik du metai. 80 proc. lėšų turės būti išmokėta per dvejus metus, tai didžiulis iššūkis mūsų institucijoms, ką jau kalbėti apie ekonomikos dalyvius ir kokybišką pinigų panaudojimą“, – sakė „Vardan Lietuvos“ atstovas.
„Turėsime su iššūkiu susidoroti, tai akivaizdu. Yra klausimų, kuriuos išspręsti Vyriausybėje derinantis su Europos Komisija. Finansų ministerija yra pradėjusi teisinį ginčą su EK, tai tikrai nepadeda siekiant konstruktyvaus santykio. Tikiuosi, kad nauja Vyriausybė ir naujai suformuota EK galės atnaujinti santykį ir rasti sprendimus“, – tvirtino jis.
Tęs pastangas ir ieškos naujų priemonių, kad gynybos pramonė sulauktų deramo dėmesio
Parlamentaras taip pat pažymėjo, kad kadencijos metu reikės dėti pastangas ir tam, jog deramo dėmesio susilauktų gynybos pramonė bei jai nereikėtų užkliūti už „biurokratijos spąstų“.
„Susitikimo su prezidentu metu kalbėjome, kad labai svarbu neišvaistyti mūsų pastangų, resursų visoms įmanomoms sritims. Tarp sektorių, kurie turėtų sulaukti dėmesio, buvo paminėta ir gynybos pramonė, natūralu, kad tęsime dedamas pastangas ir ieškosime naujų priemonių, jog gynybos pramonė toliau sulauktų deramo dėmesio, pagalbos ir neužkliūtų už biurokratijos spąstų“, – tikino L. Savickas.
ELTA primena, kad Seimas pritarė naujosios centro kairės koalicijos lyderio, socialdemokrato G. Palucko kandidatūrai į premjerus. Prezidentas paskyrė G. Palucką premjeru ir, kaip numato įstatymas, pavedė ne vėliau kaip per 15 dienų nuo paskyrimo pristatyti parlamentui sudarytą ir prezidento patvirtiną Ministrų kabinetą bei teikti svarstyti Vyriausybės programą.
Naujasis Ministrų kabinetas įgis įgaliojimus tik tada, kai parlamentas pritars Vyriausybės programai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!