• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime svarstant Vyriausybės mokesčių paketą, ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas teigia, kad ekonomikai didesnę įtaką turės ne šie pakeitimai, o Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento Donaldo Trumpo planuojami įvesti muitai. 

Seime svarstant Vyriausybės mokesčių paketą, ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas teigia, kad ekonomikai didesnę įtaką turės ne šie pakeitimai, o Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento Donaldo Trumpo planuojami įvesti muitai. 

REKLAMA

„Daugiausia pelno ir gyventojų pajamų mokesčio pakeitimai turės tą neigiamą įtaką ekonomikos augimui, bet turiu pasakyti, kad muitų tiesioginis efektas savo esme turėtų du kartus didesnę įtaką“, – antradienį LRT televizijai teigė L. Savickas.

„Mes turime tūkstantį įmonių, kurios eksportuoja į Jungtines Amerikos Valstijas. Iš jų šimtas eksportuoja reikšmingą savo produkcijos dalį ir didžioji dalis tos produkcijos yra aukštos pridėtinės vertės. Be abejo, tai reiškia, kad tai yra skausminga mūsų ekonomikai. Analitikų vertinimu, tiesioginis efektas gali turėti neigiamą įtaką iki praktiškai 0,4 procentinio punkto lėtesnio ekonomikos augimo kitais metais, o tai yra tikrai reikšminga įtaka“, – akcentavo jis. 

REKLAMA
REKLAMA

D. Trumpas balandį daugeliui pasaulio valstybių, tarp jų ir Europos Sąjungos narėms, nustatė plataus masto muitus. Po kelių dienų jis pranešė, kad taikys 90 dienų pertrauką naujiems muitams daugeliui šalių, kad būtų galima dėl jų derėtis.

REKLAMA

Reaguodama į tai, Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM) paleido 20 mln. eurų vertės pagalbos paketą, skirtą į JAV eksportuojantiems šalies verslams – naujų rinkų paieškai ir eksporto diversifikacijai.

Siekiant padėti į JAV eksportuojantiems Lietuvos verslams, Užsienio reikalų ministerija (URM) taip pat paleido konsultacijoms skirtą karštąją liniją.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi, D. Trumpas penktadienį pareiškė, kad prekybos derybos su Briuseliu „niekur neveda“, todėl jis nori, jog nuo birželio 1 d. visam importui iš ES būtų pritaikyti 50 proc. muitai. „Aš nesiekiu susitarimo“, – kiek vėliau Vašingtone tvirtino D. Trumpas. Jis pridūrė, kad „muitų nebus, jei jie savo gamyklas statys čia“.

Tačiau po kelių dienų JAV prezidentas pranešė, jog po „labai malonaus pokalbio“ su ES vadove Ursula von der Leyen 50 proc. muitų, kuriuos grasina įvesti Europos Sąjungai, įsigaliojimą atidedąs iki liepos 9 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D. Trumpas iš šalių bloko importuojamas prekes muitais apmokestinęs jau yra tris kartus, nustatydamas 25 proc. tarifą plienui ir aliuminiui bei 20 proc. „atsakomąjį“ tarifą visam importui, kurio įsigaliojimas buvo atidėtas, kol baigsis derybos, nors bazinis 10 proc. muito mokestis vis dar galioja.

Briuselis yra paskelbęs apie planus apmokestinti beveik 100 mlrd. eurų vertės amerikietiškų prekių, jei derybų metu visgi nepavyktų susitarti.

REKLAMA
NT mokesčio įstatymo pakeitimui, buldozeriu stumiamam, propagandine psichoze kasdien aukštinamam, yra pateikiamos 3 "priežastys".
1. "Reikia gynybai ir divizijai".
ATSAKYMAS.
Iš pakeitimų tikimasi "uždirbti" iki 60 milijonų. Iš jų didžioji dalis eis į savivaldybių biudžetus infrastruktūrai. Gal keli milijonai pateks ir į valstybės biudžetą ir galės būti naudojami gynybos išlaidoms?
Na gerai, paimkime maksimumą - pusę, nors tai ir nerealu, bet visgi. Tarkime, gaus biudžetas tuos 30 mln. Ir ką?
Divizijai reikia per metus 2 milijardų, t.y. 2 000 milijonų. Surinks 1,5 proc.reikalingų lėšų, t.y. kaip ir nieko.
Tarsi reikėtų žmogui 100 eurų, o jis, su visais susipykęs, užsitikrintų tais veiksmais 1 50 ct. Ar verta dėl to deginti paskutinius tiltus ir būti bent "byškį" suprastam žmonių, Gitanai?
2. "Prarasime didžiulius ES RRF fondo pinigus".
ATSAKYMAS.
Konservai skiedė apie vos ne milijardą, vėliau - apie šimtus milijonų "prarastų" ES RRF pinigų. Socdemai su Švarkeliu dabar skiedžia jau tik apie 114 RRF milijonų, kuriuos "prarasime", nepakeitę NT mokesčio.
Socdemų tetulė Vilija žadėjo prieš ES Parlamento rinkimus dėl to su ES persiderėti. Ar persiderėjo? Ne, net nepabandė. Matyt, kažkaip užmiršo ar ką...
O A.Veryga nuėjo Europos parlamente dėl to bent pasikalbėti. Ir paaiškėjo, kad socdemai viską melavo.
-Prarasime tik 11 milijonų.
Divizijai reikia per metus 2 milijardų, t.y. 2 000 milijonų. O negausime 11.
==Tragedija?
Palyginkime. Reikia 200 eurų, susipykę su visa Tauta negausime į biudžetą 1 euro 10 centų. Tai ką nors reiškia? Absoliučiai nieko.
3. "Reikia keisti NT mokesčio įstatymą, nes 2026 metais, patikslinus mokestines NT vertes, jos padidės dvigubai. Ir tie, kurių turto vertė pagal dabartinį įstatymą, kada mokėti reikia nuo 150 000 ir dabar NTM nemoka, turės mokėti".
ATSAKYMAS.
Tas gąsdinimas, kad, pabrangus NT po perkainavimo, esama 150 000 riba nebeapsaugos nuo mokesčio tų, kurie dabar mokesčio nemoka ir todėl reikia keisti įstatymą su visiškai kitokiais skaičiais - paprasčiausias blefas ir pateisinimas lengvatikiams ir neišmanėliams.
Nieko keisti nereikia. Pakanka nustatyti, kad, brangstant NT, tokiu pat procentu būtų indeksuojama ir NT vertė, nuo kurios pradedamas mokėti mokestis.
Pabrangus NT dvigubai - būtų mokama nuo 300 000, pabrangs NT trigubai - nuo 450 000. Ir mokėti reikėtų tik už tą vertės dalį, kuri šitą ribą viršija.

Tik toks paprastas sprendimas, pagal kurį nieko praktiškai nereikėtų keisti, kažkaip niekaip niekam "neateina galvą". Nes taip patogiau žmonėms protus pyPYPT.
IŠVADA.
1.Čia niekas negalvojo, negalvoja ir negalvos nei apie Lietuvą, nei apie jos piliečių interesus, nei apie šalies gynybą.
2. Visos NTM įstatymo "pataisos" skirtos tik tam, kad ponai galėtų patys sau susimažinti NT mokesčius ir biudžeto praradimų didžiają dalį užkrautų ant viduriniosios klasės pečių, o likusią - ant visų likusiųjų, net bėdžių ir pensininkų, gyvenančių žemiau skurdo ribos, pečių.
Tų, dėl kurių jūs vis "dejuojat". Ir "dejuojate" tie patys tipai, kurie šiuos sprendimus stumiat.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų