• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo valdantieji vis labiau spiečiami į kampą dėl tyrimo, kas nutekino Bartoševičiui informaciją apie prokurorų pradėtą pedofilijos bylą. Opozicija savo žvilgsnius kreipia į Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, kuri kelios valandos prieš Bartoševičiui skubotai iš Čilės atsiunčiant atsistatydinimo pareiškimą, turėjo pokalbį apie būsimus įtarimus Seimo nariui su Generaline prokurore.

Seimo valdantieji vis labiau spiečiami į kampą dėl tyrimo, kas nutekino Bartoševičiui informaciją apie prokurorų pradėtą pedofilijos bylą. Opozicija savo žvilgsnius kreipia į Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, kuri kelios valandos prieš Bartoševičiui skubotai iš Čilės atsiunčiant atsistatydinimo pareiškimą, turėjo pokalbį apie būsimus įtarimus Seimo nariui su Generaline prokurore.

REKLAMA

Ir Seimo pirmininkė, ir prokuratūros vadovė aiškina, kad konkrečios pavardės tą dieną niekas neminėjo, bet Seimo opozicinės frakcijos nori neeilinės sesijos: sukviesti visą Seimą, kad šis pradėtų aiškintis skubaus Bartoševičiaus pasitraukimo aplinkybes.

Seimo opozicija vis labiau spaudžia valdančiuosius pradėti tyrimą, kas keturis vaikus prievartavusiam ir tvirkinusiam Bartasevičiui nutekino informaciją apie prokuratūros vykdomą tyrimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Kyla labai daug klausimų apie tai, ar buvo iš anksto informuota, kas informavo ir, deja, tų klausimų tiktai dar daugiau daugėja, tikrai jų nemažėja“, – sako Seimo narys Lukas Savickas.

REKLAMA

Klausimų tiek daug, kad opozicinės frakcijos šiandien rinkosi į specialų posėdį, diskutavo, ar reikia Seimui susirinkti nedelsiant, dėl to net sušaukus neeilinę sesiją.

„Diskutuojam, kad turėtų būti deramas dėmesys. Formuluojami klausimai, visų pirma, generalinei prokurorei“, – kalba L. Savickas.

„Mes netrukdysim jos sušaukimui, jeigu kyla kažkam klausimų, tai galima visada juos užduoti ir parlamentas ta vieta, kur tie klausimai turėtų būti atsakinėjami“, – teigia Seimo narys Vytautas Gapšys.

REKLAMA
REKLAMA

„Taip pat klausimai, kurie yra su Seimo pirmininke, kol kas, kaip aiškėja, vienas pirmųjų asmenų žinojo apie šią situaciją“, – tvirtina L. Savickas. 

Opozicijos dėmesio centre atsidūrė Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Tai yra Seimo narių teisė šaukti neeilinę sesiją, jeigu bus surinktas trečdalis Seimo narių parašų“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Čmilytė iš generalinės prokurorės penktadienio dieną sužinojo, kad kažkuriam parlamentarui gresia baudžiamoji byla dėl sunkaus nusikaltimo, o Bartoševičius jau po keleto valandų, vakarą būdamas Čilėje, atsiuntė atsistatydinimo prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, anot prokuratūros, prašymas Seimo pirmininkei buvo nuasmenintas – nebuvo nurodyta nei politiko pavardė, nei kokios politinės jėgos atstovas jis yra.

„Ar jūs norite pasakyti, kad jūs netikite generalinės prokurorės ir mano žodžiais? – Ar Jūs perdavėte kam nors tą informaciją? – Ne, neperdaviau, tą jau esu sakiusi“, – kalba V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

Kad prokurorai domisi būtent Bartoševičiumi, Seimo Pirmininkė pasakoja sužinojusi pirmadienį.

„Aš sužinojau, kuomet generalinė prokurorė atsiuntė antrąjį raštą, jau su pavarde, berods, pora minučių iki to, išėjo pranešimas spaudai“, – tikina V. Čmilytė-Nielsen.

Čmilytė ir toliau kartoja, kad Seime jokio tyrimo nereikia, o į kampą spaudžiami valdančiųjų frakcijų atstovai apie neeilinę sesiją kalba atsargiai.

REKLAMA

„Greičiausiai ta informacija paaiškės teismo metu. Mes tarpusavyje, kad pasišnekėsim, tai kas iš to, aš nežinau, aš tų atsakymų nežinau, teisėsauga, jeigu juos pateiks visuomenei, visuomenė turi teisė sužinoti“, – teigia Seimo narys Paulius Saudargas.

Valdantiesiems taip pat keistos aplinkybės, kaip Bartoševičius atsisakė savo mandato.

„Taip, man kyla klausimų. Vertinu labai rimtai, ir tikrai tai, ką jie siūlys, kokie klausimai bus keliami, man atrodo, turėsim mes kažkaip tai labai nuoširdžiai, atvirai, bandyti kartu atsakyti ir susitarti“, – kalba Seimo narys Vytautas Mitalas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jūs nematot priežasties trauktis iš pareigų? – Šiuo metu trauktis iš pareigų? Ne, aš priežasties nematau. Nėra ką slėpti, ir aš tikrai tyrime, jeigu toks ir būtų Seime, atsakysiu į visus kolegoms kylančius klausimus“, – tikina V. Čmilytė-Nielsen.

Socialdemokratai vakar išplatino pranešimą, kad kreipiasi į Generalinę prokuratūrą. Esą jei paaiškėtų, kad Bartoševičiui kažkas atskleidė ikiteisminio tyrimo duomenis be leidimo, pagal Baudžiamojo kodekso 247-ąjį straipsnį, nusikaltęs asmuo būtų baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

REKLAMA

Pasak socialdemokratų, Bartoševičiaus galimi nusikaltimai būtų likę nepaviešinti, jei jis būtų spėjęs tyliai pasitraukti iki to laiko, kai prokuratūra oficialiai būtųt paprašiusi naikinti Bartoševičiaus neliečiamybę.

„Jeigu nereikėtų naikinti Seimo nario mandato, tai apie šitą įvykį Seimo nariai ir visuomenė nebūtų sužinojusi. Tai irgi rodo, kad informacija, tikėtina, buvo nutekinta, iš kurios instancijos, mums neaišku. Kas tai padarė, mums neaišku. Rinkimų laikotarpis, matomai, akivaizdu, kad viena ar kita partija saugo savo reputaciją ir norėtų, kad tas nebūtų viešumoje“, – kalba Seimo narė Orinta Leiputė.

REKLAMA

„Elta“ vyriausiasis redaktorius Vytautas Bruveris aiškina, kad opozicija šiuo metu bando stiprinti savo pozicijas. Tačiau abejoja, ar vaisius pavyks skinti jau savivaldos rinkimuose.

„Pirmiausia, opozicija tam ji ir opozicija, jie bando šitame fone išnaudoti politinį momentą, sustiprinti viso reikalo politinį smūgį valdantiesiems. Manau, kad tikrasis tas ilgalaikis koks poveikis jau dabar pamatysime tik šiek tiek ilgesnėje perspektyvoje“, – teigia V. Bruveris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Politologas Bernaras Ivanovas mano, kad konservatorių partijai pedofilijos skandalas ilgainiui gali padaryti žalos.

„Nėra istorijoje precedento, kad būtų kokiam parlamente iškrapštytas pedofilas, prievartautojas, žudikų gal ir buvo, bet tokių atvejų mes nežinom. Tad, jei viskas pasitvirtins, o iš visko sprendžiant, tam galimybių yra nemažai, šiaip pati partija, kaltę reikia prisiimti, dėl savo atrankos kandidatų, turėtų sudegti iš gėdos. Kai ateina reikalas balsuoti, aš manau, tas tradicinis mąstymas jis savo padarys ir bijau, kad suvokimas problemos ateis vėliau valdantiesiems“, – komentuoja B. Ivanovas.

Galutinį sprendimą dėl neeilinės Seimo sesijos šaukimo parlamento opozicija planuoja priimti rytoj.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų