„Kadangi nuo seno svajojome kiek ilgiau pakeliauti po Aziją, medaus mėnuo, lygiai 30 dienų, buvo puiki proga tai padaryti. Kukliai susituokėme, o kitą dieną įsigijome ilgai medžiotus bilietus Vilnius–Bangkok–Vilnius. Taigi – medus ir kuprinės“, – savo pasakojimą kelionių tinklalapiui makalius.lt pradeda Darius.
Mėnesio trukmės kelionės aprašymas turėtų būti pakankamai ilgas, tačiau aš labai nemėgstu daug rašinėti.
Planavome aplankyti ryžių terasas Vietnamo šiaurėje, Angkor Wat šventyklas Kambodžoje ir, be abejo, kuo daugiau Tailando. Faktas, kad 1 mėnesio šioms trims šalims tikrai nepakanka, todėl keliavome sparčiai ir stengėmės veikti kuo tikslingiau.
Kai tik Helsinkyje įlipome į lėktuvą, mūsų laukė staigmena – tapome vienais iš nedaugelio laimėjusiųjų verslo klasės vietas už ekonominės klasės kainą! Nemaniau, kad skristi 9 valandas gali būti malonu.
Pirmos dienos Bankoke
Pirmos dienos Bankoke tiko adaptacijai: karštis ir milžiniška drėgmė. Privalomai užsakyti, nuotraukose atrodę padorūs nakvynės namai (hostelis, kitu atveju, anot konsulato, negalėjome gauti vizos), pasirodė ne tokie ir patogūs. 2 x 2 metrų kambariukas be langų, džeržgiantis ventiliatorius ant lubų ir dušas be jokios vėdinimo sistemos atsiėjo tik 8 JAV dolerius nakčiai. Bent jau pigu.
Pasivaikščiojimas po patvinusį Bankoką
Kaip tik tuo metu Bankoke prasidėjo didžiausias per kelis dešimtmečius potvynis, apie kurį, spėju, daugelis skaitė, girdėjo arba kurį regėjo eFoto narių nuotraukose. Viena vertus, buvo sunkumų su transportu, kita vertus, ne kiekvieną kartą ten nuvykęs gali pamatyti tokių vaizdų. Khaosan Road – mūsų nakvynės Bankoke gatvelė, buvo sausa ir saugi, nors vos už kelių posūkių telkšojo vanduo. Gatvelė driekiasi beveik pačiame lankytinų objektų centre, o tai – didelis privalumas mėgstantiems pasivaikščioti. Dėl potvynio dalis Bankoko gatvių buvo uždarytos, be to, buvo paskelbtos ne darbo dienos, todėl miestas pasirodė pakankamai ramus, švarus, nesijautė smogo, nebuvo triukšmo.
Iš Bankoko į Vietnamą
Vos kelias dienas praleidę Bankoke, išskridome savaitei į Vietnamą. Po sėkmingos vizų gavimo procedūros, neapgauti šmirinėjančių, pinigus keičiančių, pavežti siūlančių sukčių, atsidūrėme buvusioje Vietnamo sostinėje – Hanojuje (Ha Nôi).
Priešingai negu Bankoke, Hanojuje buvo daug žmonių, judėjimo, triukšmo. Ramybę radome tik prie vieno iš daugelio Hanojaus ežerų. Tenai praleidome kelias valandas stebėdami vietinių gyvenimą. Tos pačios dienos vakare sėdome į naktinį traukinį, kuris per naktį mus nugabeno į Laokajų (Lào Cai).
Vietnamiečiai neaukšti žmonės, todėl būdamas vidutinio Lietuvoje – 183 cm ūgio, jaučiausi milžinu. Į mane vietiniai žiūrėdami užversdavo galvą aukštyn. Šiaip ne taip susirangę savuose gultuose, palinkėję labos nakties visoms kartu miegančioms šeimoms, lengvai siūbuojant traukiniui, užmigome.
Ką pamatyti Sapoje?
Laokajuje – mieste, įsikūrusiame vos keli kilometrai nuo Kinijos sienos, nepasiliekame, nes mūsų pagrindinis tikslas – Sapa – kalnuota vietovė su ryžių terasomis. Sapa, nuo Laokajaus yra tik keliasdešimt kilometrų į kalnus. Nakvynę susirasti Sapoje nesudėtinga, tik spėk apžiūrinėti nebrangius siūlomus variantus. Mes už 14 dolerių išsirinkome puikų kambarį su nuostabiu vaizdu.
Gaila, ryžiai jau nuimti ir rūkas pakilęs, pats rekomenduočiau vykti spalio vidury, kai laukai dar žaliuoja, nedidelė drėgmė ir daug saulės. Oras po Tailando atrodo vėsus: tik +15–20 laipsnių dieną ir apie +6 naktimis.
Kad ir kaip būtų, griebiam motorolerį (sumokam juokingai mažai 3usd/dienai) ir lakstom, kur galim ir kiek galim. Žinoma, daugiausia po ryžių terasas. Pačioje Sapoje, be turistų ir aptarnaujančiojo personalo, gausu vietinių Hmong genčių moteriškių, siūlančių įsigyti rankų darbo tekstilės gaminių: kepuraičių, skarų, šalikų, rankinukų. Baisiausia, kad jei jau kokiai pavyks tave užkalbinti, subėgs visos, krizendamos sukraus ant tavęs visą produkciją ir įtikinės, kad vienos skara yra gražesnė už kitą. Beje, jei atsakysite, kad tokį daiktą jau turite įsigiję iš kitos tautietės, išgirsite visai pietryčių Azijai būdingą posakį „Same same but different“.
Po 3–4 dienų, praleistų Sapoje, įsigyjame bilietukus atgal į Hanojų ir nieko nelaukę patraukiame vienai dienai į Halongo (Vịnh Hạ Long) įlanką.