Tam, kad kelionės būtų labiau įsimintinos, pateikiame gražiausius automobilių maršrutus Lietuvoje, kuriais keliaujant grožėsitės ne tik apylinkėmis, bet ir rasite, ką įdomaus galite aplankyti.
Maršrutas po Aukštaitijos nacionalinį parką
Maršruto ilgis – 55 km.
Pažintinį maršrutą automobiliu rekomenduojama pradėti Ignalinos rajone įsikūrusiame Palūšės kaimelyje. Ten pasižvalgius asfaltuotu keliu keliauti tolyn, taip Vaišniūnuose kirsti lenkmečiu ten buvusią demarkacinę liniją ir apsilankyti Stripeikiuose, kur įsikūręs Senovinės bitininkystės muziejus.
Vėliau Ginučių malūne susipažinti su jame veikiančia ekspozicija, užkopti į Ginučių piliakalnį ir apžvelgti nuostabią Aukštaitijos nacionalinio parko panoramą. Keliaudami šiuo maršrutu ne tik turėsite galimybę stabtelėti prie įsimintinų lankytinų objektų, tačiau ir pasigrožėti išskirtine gamta, puošniomis kalvomis bei ežerais.
Maršrutas „Paslaptingieji piligrimų takai“
Maršruto ilgis apie 56 km.
Pažintinis maršrutas prasideda Gasčiūnų kaime, kur yra XVII a. pastatyta Šv. Stanislovo Kostkos medinė bažnyčia. Tai liaudies architektūros formų kuklus pastatas su dvišlaičiu stogu, išsiskiriantis dideliu bokštu.
Sekanti maršruto stotelė – Ivoškių Šv. Jono Nepamuko kaimo kapinių koplyčia, pastatyta apie XVIII a. Iki šių dienų šioje koplytėlėje yra išlikę vertingi religiniai meno kūriniai bei kulto reikmenys, kaip geležinis ornamentuotas kryžius, dievdirbio Lengvenio daryta medinė Jėzaus Nukryžiuotojo skulptūra.
Kitas lankytinas objektas yra Šv. Pilypo ir Jokūbo apaštalų bažnyčia su įdomia istorija ir taip pat išlikusiais religiniais meno kūriniais bei kulto daiktais. Ši bažnyčia savo interjeru, puošyba, menine išraiška Joniškio rajone yra viena gražiausių.
Ir paskutinis stabtelėjimas – Maironių kaimo Šv. Ignaco kapinių koplyčia, statyta vietos kaimo gyventojų. Ši koplyčia yra originali ir viena iš nedaugelio išlikusių medinių koplyčių Lietuvoje. Koplyčioje vertingiausi objektai: aukštas valminis stogas su kraigo viduryje esančiu bokšteliu, arkinės dvivėrės durys, šoninių sienų langai.
Maršrutas: Druskininkai – Liškiava
Maršrutas prasideda vykstant Lazdijų kryptimi, už tilto per Nemuno upę sukant į dešinę Liškiavos link. Liškiava – kaimas, įsikūręs XV a. Liškiavos piliakalnio viršūnėje. Išlikusi pradėtos, bet po Žalgirio mūšio nebaigtos statyti pilies bokšto dalis. Čia taip pat stūkso akmuo su „Jaučio pėda“.
Maršrutas po Biržų apylinkes
Kelionę po Biržų apylinkes rekomenduojama pradėti nuo Biržų pilies, statytos 1575-1589 m. Kristupo Radvilos (Perkūno) švedų antpuoliams atremti. Tai ryškiausias bastijoninių pilių paminklas Lietuvoje. Atstatytuose pilies rūmuose įsikūrusi biblioteka ir Biržų krašto muziejus „Sėla“.
Pasižvalgius Biržų pilyje kita dėmesio verta stotelė – Širvėnos ežeras. Šis ežeras dirbtinis, seniausias tvenkinys Lietuvoje ir per jį eina ilgiausias Europoje tiltas dirbtiniame ežere (525 metrai).
Toliau laukia unikalus kraštovaizdžio elementas, vienintelis Pabaltyje – Kirkilų karstinės įgriuvos-ežerėliai. Taip pat Karajimiškio geologinis draustinis, kuriame gausu smegduobių, iš kurių didžiausia vadinama „Karvės ola“.