„Mes turime pripažinti, kad šildymo PVM lengvata, kaip ir daugelis kitų PVM lengvatų, nėra socialiai teisinga. Nemažai žmonių gyvena daugiabučiuose, bet didelė dalis jų galėtų susimokėti pilną kainą už šildymą, nes tai leidžia gaunamos pajamos. Juo labiau, kad pajamos leidžia tą padaryti, o tie kas nesinaudoja centriniu šildymu, tai lengvatos neturi. Tai yra neteisinga lengvata“, - interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė S.Skvernelis.
Jo teigimu, PVM lengvatos šildymui pratęsimas iki šildymo sezono pabaigos ir apskritai apsisprendimas dėl PVM lengvatos šildymui taikymo yra tik politinis klausimas.
„Jeigu būtų priimtas sprendimas nepratęsti šios lengvatos, tai yra numatyti kompensavimo mechanizmai kam tikrai reikia. Šitas klausimas yra grynai politiškas. Tą politinį sprendimą reikės padaryti tiek Vyriausybei, tiek Seimui“, - kalbėjo premjeras.
Anot jo, jei Seimas nuspręstų pratęsti PVM lengvatos šildymui taikymą, tektų peržvelgti kitų metų biudžeto projektą.
„Reikia pabrėžti, kad nežinau iš kelinto karto buvo nuspręstą lengvatą pratęsti laikinai. 2017 metų biudžetą rengdama buvusi Vyriausybė tiesiog ir nenumatė lėšų tai lengvatai, nes ji turi pasibaigti. Jei bus priimtas kitoks sprendimas, tai biudžete reikėtų numatyti 30-32 mln. eurų“, - tvirtino S.Skvernelis.
Finansų ministras Vilius Šapoka trečiadienį žurnalistams užsiminė, kad nuo kitų metų pradžios PVM lengvatos šildymui turėtų nelikti. Vyriausybės patvirtintame 2017 metų valstybės ir savivaldybių biudžete jai lėtų nenumatyta.
PVM įstatymo pataisas, kurias yra apsvarstęs baigęs kadenciją Seimas, bus siūloma priimti kartu su 2017 metų valstybės biudžetu. Baigiantis kadenciją Seimas dėl balsų trūkumo nesugebėjo iki 2017 metų birželio pratęsti PVM lengvatos šildymui. Vėliau kelis kartus balsavimas dėl šio klausimo buvo išbrauktas darbotvarkės.
Šiuo metu lengvatinis PVM šildymui siekia 9 proc., o standartinis - 21 procentą.