Štai tokiu užburiančiu pasisveikinimu sutinkami vietos turistai. Saulė, žydra jūra, baltas smėlis ir išpuošta punčo taurė. Tai tarsi sapnas, bet Barbadose, tai tikrovė!
- sala - valstybė tarp Karibų jūros ir Atlanto vandenyno, Didžiosios Britanijos kolonija. Sostinė – Bridžtaunas. Šalyje gyvena apie 280-300 tūkst. gyventojų, kurie pasižymi ypatingai juodo atspalvio kūno oda.
Į Barbadosą išsiruošėme 2009 09 09. Grižimo data - 2009 09 20. Ši kelionė buvo pasirinktina neatsitiktinai, nes norėjome kažko ypatingo. Planuose buvo Pietų Prancūzija ir nors sunku patikėti, bet šių dviejų kelionių kaina būtent vasaros pabaigos – rudens pradžios sezonu gavosi labai labai panaši. Tad net nedvejodami išsiruošėme kuo toliau.
Kaunas – Londonas (Ryanair), Londonas – Bridžtaunas (Virgin Holidays). Šios aviakompanijos galėjo pasiūlyti prieinamiausius skrydžius.
Skrydis (Londonas – Bridžtaunas) truko maždaug 8h, atgal šiek tiek trumpiau. Virgin aptarnavimas labai nepatiko, stiuardesės tik gražiai šypsojosi, bet vargiai norėdavo pagelbėti. Lėktuvas buvo nepatogus, gan ankštas, nors dviejų aukštų. Gal tiesiog taip supuolė, bet kartą teko keliauti su British Airways, tai net sunku sulyginti. Patys geriausi atsiliepimai kalbant tiek apie aptarnavimą, patogumą ir net maisto kokybę.
Atskridus i Barbadoso sostinę mus pasitiko malonus, maždaug 30 laipsnių karštis bei Virgin kompanijos atstovai. Su visais lagaminais mus nuvežė į viešbutį, Sea Breeze Beach Hotel (4*). Trijų aukštų, atskirų pastatų kompleksas, trys baseinai, du atskiri priejimai prie pat vadens, taip pat trys skirtingi restoranai/kavinės.Viešbutis ant pat jūros kranto, žmonių pasiskirstymas teritorijoje pakankamai didelis, todėl net ir paplūdimyje galėjai ramiai mėgautis asmenine laisve, nekliudomas kito poilsiautojo.
Ieškojome jaukaus, romantiško, nedidelio, su geru aptarnavimu viešbučio, tad būtent tą ir gavome. Rekomendacijos tik pačios geriausios. Kas vakarą vis nauja koncertinė programa iš klasikinių arba populiarių dainų repertuaro. Vieną vakarą švediško stalo stiliaus vakarienė, kitą - individualus aptarnavimas prie stalelio.Vakarienei privaloma puošni apranga, vyrams uždari batai ir ilgos kelnes bei marškiniai (trumpomis ar ilgomis rankovėmis). Prieš važiuodami svarstėme, ar kiek nors imtis šiltų rūbų, bet jie tik papildomai mums užėmė vietos. Vakarai labai šilti.
Renkantis „all inclusive“ (viskas įskaičiuota – lt.) paketą, šiame Sea Breeze Beach Hotel viešbučio restorane Azul, suteikiama galimybė pasimėgauti prašmatnia vakariene prabangiame restorane. Savaime suprantama, jeigu yra poreikis lankytis dažniau, tai tikrai galima, bet kainos jau atitinkamai „restoraniškos“. Įspūdingi patiekalai, serviravimas ir išskirtinis aptarnavimas. Tikrai geras jausmas!
Pirmas tris dienas tiesiog mėgavomės pasakišku oru, gaiviu „breeze'u“ ir bandėme adaptuotis prie 7h skirtumo, kuris pačioje pradžioje tikrai jaučiasi. Įspūdingai baltas smėlis, žydra žydra jūra, bangų ošimas, geras maistas, pakili nuotaika ir ištisas atostogas lepinanti maloni šiluma su gaiviu vėjeliu, ko gi daugiau bereikia tobuloms atostogoms!
Prieš vykstant į kelionę mums buvo aktualu, ar reikalingi specialūs batai einant maudytis, nes pvz. Kroatijoje jie nepamainomas dalykas. Čia jų tikrai nereikia!!! Tokio švarumo smėlį net sunku įsivaizduoti. Būtinai reikia daug daug kremų nuo saulės. Pirmasias dienas rekomenduojama praleisti po skėčiu, sakau iš patirties, nes net ir po juo sugebėjome gerokai įdegti.
Po truputį pradėjome ieškotis mus dominančių ekskursijų. Apskritai visos ekskursijos yra pakankamai brangokos, dauguma apytiksliai apie $100/asm. Skirtumo, tarp šiuo atveju Virgin ir vietinių siūlomų ekskursijų kainų, nelabai yra.
Šalyje galioja trys valiutos: angliški svarai, JAV doleris ir Barbadoso doleris. Bet žinoma, vietiniai labiau prijaučia savo valiutai, t.y. Barbadoso doleriui. Problemų dėl bankomatų, jų patikimumo ar pan. mums tikrai neiškilo. Viskas civilizuota.
Pirmoji mūsų ekskursinė kelionė – nardymas su oro balionais.
Teorinis, praktinis instruktažas, įrangos prisitaikymas, plaukimas kateriu į nardymo vietą. Leidimasis į dugną, laikantis už lyno 12 m, nuleisto į dugną. Mūsų nardymo grupelėje buvo 7 poilsiautojai ir 1 instruktorius. Iš jų, 2 jau buvo patyrę nardytojai. Nardymo trukmė (išbūtas laikas po vandeniu) ~ 55 min.
Esu smulkaus sudėjimo, tad net ir būnant su nardymo kostiumu, siaubingai sušalau. Savaime suprantama įtampa irgi darė savo. Instruktorius, nestokojantis angliško humoro jausmo, rekomendavo valgyti daugiau bekono J Tai buvo pirmas kartas kada nardžiau! Matyti vaizdai po vandeniu išliks visam gyvenimui. Nuskendęs laivas, apgyvendintas margaspalvėmis įvairiausio dydžio žuvimis ir pati praktika su oro balionais. Sunkiausia buvo prisitaikyti prie kintančio slėgio, bet supratus kaip reikia adaptuotis, puikiausiai buvo galima mėgautis povandeniniu pasauliu. Išbandykite, tikrai nepasigailėsite!
Didžiausią įspūdį paliko ir buvo vienas iš pagrindinių kelionės tikslų – nardymas su vėžliais. Kaip teigiama, tai vienintelė vieta pasaulyje, kur galima taip betarpiškai bendrauti su šiais gyvūnais.
Iki 1.5m ilgio vežliai, Karibų jūros sūraus vandens išmargintais kiautais. Tai ne mums įprasti tamsūs, apsamaniję, o šviesiai žalsvi-rusvi mieli padarėliai. Jausmas neapsakomas, kai vienas iš jų priplaukia, stukteli kiautu į šoną, norėdamas dėmesio J Plaukmenimis nėra leidžiama naudotis, tik nardymo akiniais ir vamzdeliu, plaukiojimo liemene taip pat. Šis reikalavimas yra išreiškiamas tam, kad turistai, sužavėti vėžlių grožiu ir dydžiu tiesiog jų nesivaikytų, nors tiesa sakant, tai sunkiai ir įsivaizduojama. Kai kokiam vėžliui pabosta bendrauti su turistais, šis tiesiog nepavejamu greičiu neria į gelmę.
Ši ekskursija ypatinga! Net nedvejokit
Paskutinę kelionės dieną išsiruošėme į jūrinę žvejybą. Šios ekskursijos nepavyko susiorganizuoti per vietinę Virgin atstovę, tai mes tiesiog susiradome sklebimą vietiniame laikraštyje ir leidomės į nuotykį.
Turistai skirstomi į dvi kategorijas (Žvejai ir stebėtojai), atitinkamai skiriasi ir kainos.
Žvejams išskiriamos atskiros patogios kėdės, meškerės ir t.t. Laivas ištisai plaukioja nemažiau keturių valandų, tuo tarpu gaudomi laimikiai. Nors ir susimokėjęs nemažus pinigėlius niekada negali būti 100% tikras, kad pavyks ištraukti kokį laimikį. Didesnė tikimybė per žvejybos sezoną, bet kiek žinoma, tada ir kaina šiek tiek didesnė. Mums pavyko ištraukti 3 vnt. King Fish po 8-9kg (ši žuvis dažnai puikuodavosi and viešbučio kavinės stalo).
Tik nepamirškite pasiimti vaistų nuo pykinimo, nes bangavimas didelis ir laivą supa gerokai.
Net ir ypatingai nemėgstantiems jūros gėrybių, tiesiog būtų neprotinga neaplankyti įžymiojo Oistins žuvų turgaus. Kiekvieną 4nį žuvies turgaus teritorijoje, 20.00, jei neklystu, vyksta vietinių gyventojų šventė. Tai tarsi atotrūkis po sunkių darbų. Linksma muzika, dainos, šokiai ir gausybė šviežių jūros gėrybių patiekalų.
Nuo Sea Breeze Beach hotel iki turgaus vos 7-10 min kelio pėsčiomis. Patikėkite, dėl saugumo neverta jaudintis. Vietiniams gyventojams taikomos griežtos bausmės dėl pasikėsinimų į turistus. Todėl juos jie tiesiog gerbia, absoliučiai nesikabinėja ir išlieka tolerantiški bei leidžia visapusiškai mėgautis atostogomis Barbadose. Vienas perspėjimas, verčiau nebandykite ieškoti tikrų suktinukių, didelė tikimybė, kad gausite parūkyti tik kokoso palmės lapo, nors bus pristatomas kaip Original product, vietiniams fantazijos netrūksta. Policija šiuo klausimu labai intensyviai dirba, turistams nuolaidos taip pat nėra taikomos, tad Jūsų išsvajotos atostogos gali greitai pasibaigti. Grįžtant prie temos apie žuvų turgų, rekomenduotume paragauti delfino. Tik neišsigaskite!!! Tai ne tas taikusis gyvūnas, kuris mielai žaidžia vandenyje, tokius jie vadina Fliperiais. O delfinas – pagal vietinius – tik eilinė žuvis, bet jau skonis, tai neišpasakytas. Verta paragauti!
Vykstant į tokią kelionę, kaip Barbadosas, vargu ar būtų galima įsivaizduoti maitinimosi tipą tik pusryčiai arba net tik pusryčiai ir vakarienė. Tai poilsinio tipo kelionė. Nors esame linkę labiau aktyviai leisti poilsį, Barbadosas vargu ar tam skirta vieta. Žinoma, vandens motociklai, nardymai, ekskursijos aplink salą ir t.t., bet tai vistiek labiau primena poilsinę, negu pažintinę – ekspedicinę kelionę. Nereikia niekur plaktis šimtus kilometrų pirmyn ir atgal, kad pamatytum kokią tai įžymybę. Niekas papildomai, apart skrydžio per Atlantą, Tavęs nebevargina. Net ir prabėgus daugiau nei pusmečiui mes su šypsena veide prisimename viena iš nuostabiausių savo kelionių, o keliauti teko nemažai.
Gerų įspūdžių ir pakilios kelioninės nuotaikos!
Istoriją atsiuntė Agnė J.