• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Pasaulyje susiduriant su rekordiniais elektros ir šilumos kainų šuoliais, gyventojai, norėdami sutaupyti pinigų, vis dažniau žvalgosi į atsinaujinančius energijos šaltinius, pavyzdžiui, saulės elektrines. Būtent tokia galimybe pasinaudojo ir keliautojas Martynas Starkus.

Pasaulyje susiduriant su rekordiniais elektros ir šilumos kainų šuoliais, gyventojai, norėdami sutaupyti pinigų, vis dažniau žvalgosi į atsinaujinančius energijos šaltinius, pavyzdžiui, saulės elektrines. Būtent tokia galimybe pasinaudojo ir keliautojas Martynas Starkus.

REKLAMA

Statybų maratono metu „Starkus stato“ laidos vedėjas Martynas iškėlė naują tikslą – įsirengti ne tik naują namą, bet ir sodyboje pastatyti saulės elektrinę, siekiant tokiu būdu ateityje sutaupyti.

Norėdamas neišleisti papildomų pinigų elektrai ir šildymui, M. Starkus susisiekė su saulės modulius gaminančios ir elektrines įrengiančios įmonės „SoliTek“ specialistais.

„Stengiamės ne vien tik grybauti ar stebėti sraiges, kopiančias ant stulpo, bet šįkart aš susisiekiau su Andriumi iš „SoliTek“.

REKLAMA
REKLAMA

„SoliTek“ – tai įmonė, kuri gamina saulės energijos baterijas, tad mes rezgame mintį sodyboje naudoti saulės energiją.

Sodyboje vietos pakankamai daug, tačiau mes norime, kad tos baterijos būtų kažkur ant žemės. Taigi mūsų užduotis – surasti tinkamą vietą, kur jas talpinti, kad būtų gaunama pakankamai daug saulės energijos“, – kalbėjo M. Starkus.

REKLAMA

Patarė, kur geriausia statyti saulės elektrines

„SoliTek“ statybos projektų vadovas Andrius Dūda pasakoja, kad saulės kolektorius geriausia įrengti pietinėje dalyje, mat tokiu atveju tikimybė, kad saulės spindulių dienos metu bus gaunama daugiau, yra didžiausia.

Specialistas Martynui taip pat paaiškino, kad jeigu būtų nuspręsta įsirengti saulės elektrinę ne ant namo stogo, bet šalia pastatų, tai padaryti tikrai įmanoma be jokių sunkumų, o ir laidų, kuriais būtų pasiekiama elektros energija, tikrai nesimatys.

REKLAMA
REKLAMA

Saulės elektrinė turi būti orientuota į pietus. Vienas kraštas sieks apie 30 cm, stovas bus apie 2,5 metro. Tikrąjį aukštį sužinosime tada, kai saulės kolektorius pastatysime vertikaliai arba horizontaliai.

Kadangi tai naujos statybos pastatas, viską įmanoma suprojektuoti taip, kad neatsirastų jokių papildomų įrengimo  darbų, o įrenginio laidai būtų paslėpti“, – kalbėjo A. Dūda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasiūlė puikią idėją

„SoliTek“ bendrovės specialistas Martynui pasiūlė patrauklią idėją – alternatyvų energijos šaltinį paragino įsirengti ne savo namų teritorijoje, bet tiesiog jį nusipirkti iš nutolusio saulės elektrinių parko.

„Yra dar viena alternatyva – jeigu neturime kur pastatyti saulės elektrinės, „Solarbank“ projektas leidžia tai padaryti kitoje  Lietuvos dalyje, šiuo atveju arčiausias taškas būtų Lazdijai arba Didžiasalis.

REKLAMA

Saulės elektrinių parke įsigijus elektrinės dalį, kuri nustatoma pagal elektros energijos suvartojimo poreikį vėliau pagamintą elektros energiją galima paskirstyti savo reikmėms, tik yra viena sąlygą – turtas turi būti registruotas  perkančiojo vardu“, – paaiškino A. Dūda.

M. Starkus, išgirdęs šį pasiūlymą, negalėjo paslėpti susidomėjimo, mat tokia idėja iš tiesų būtų pravarti ir patogi.

REKLAMA

„Geras! Tu nusiperki kokį nors „kampuką“ ir faktiškai gauni naudą, tam tikra prasme investuoji.

Mūsų atveju, jeigu norėčiau statyti saulės elektrines prie prūdo, įrengimas taptų brangesnis, tad toks pasiūlymas atidaro mums gerus kelius“, – kalbėjo M. Starkus.

„SoliTek“ atstovas taip pat pastebi, kad saulės elektrinę įsigyti iš parko naudinga ir dėl specialios techninės priežiūros, taip pat didelio efektyvumo, kuris pasiekiamas gaminant elektros energiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Įsigijus įrenginį „Solarbank“ saulės parke, jūs elektrinių kiekvieną dieną nematysite, tikautomatiškai atsiras elektros energijos pasaugojimo mokestis. Bet pasaugojimo mokestis yra mokamas ir įsirengus elektrinę namuose.

Be to, saulės elektrinių parko teritorijoje elektros energija generuojama kur kas efektyviau, kadangi yra įrengta speciali sekimo sistema, nukreipianti kolektorius į tą pusę, kur bus intensyviausi saulės spinduliai.

REKLAMA

Jeigu nutiktų taip, kad saulės elektrinė sugestų, specialistai iškart nuvažiuoja į parką ir pataiso“, – patarė A. Dūda.

„SoliTek“ bendrovė ne tik gamina saulės modulius, bet ir sumontuoja jūsų pasirinktą  saulės elektrinę. Įmonės specialistai, prieš tai atlieka būtinus skaičiavimus, projektavimo darbus, parenka ir pasiūlo optimaliausią jums tinkantį variantą ir gali alternatyvius energijos šaltinius nesunkiai įrengti jūsų pasirinktoje vietoje.

Vartotojai taip pat turėtų prisiminti, kad kasmet Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gyventojams siūlo kompensacijas, įsirengti saulės elektrines. Informaciją apie siūlomas lengvatas galima rasti ČIA.

nu makaronus kabina, tik slepia, kad be pasaugojimo mokesčio, dar yra ir mėnesinis abonentinis mokestis, dar visokie sutarčių mokesčiai. Ar nesusimastote, kodėl nusipirkti gali tik tas, kurio vardu registruotas turtas? Ogi, kad anstoliai lengviau surastų. Elktrinė gerai, bet ne kiekvienam, būtini rimti skaičiavimai, o ne gobšaus ir savanaudžio tv veikėjo makaronai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų