• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Saugos specialistai primena, kad artėja vasara – atostogų sezonas, todėl prieš vykstant poilsiauti reikėtų nepamiršti pasirūpinti savo namų ir turto saugumu. Deja, statistika rodo, kad kasmet vasarą penktadaliu padaugėja vagysčių iš būstų – dažniausiai iš tų, kurių šeimininkai trumpesniam ar ilgesniam laikui išvyksta pailsėti.

REKLAMA
REKLAMA

„Ekskomisarų biuro“ Elektroninės saugos skyriaus direktorius Justinas Drėgva sako, kad vagys dažniausiai iš anksto kruopščiai suplanuoja vagystę, seka būsto šeimininkus, informacijos apie galimas aukas ieško ir internete, ypač socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, „Facebook“. „Todėl skelbti internete savo atostogų planų ar siųsti nuotraukų tiesiai iš kurorto ar kokios tolimos kelionės yra neapdairu, nes taip vagys gali gauti informacijos, kada šeimininkų nėra ar nebus namie. Net nurodžius, kad tokia informacija internete būtų pasiekiama tik artimiausiems žmonėms, dėl interneto specifikos ji gali tapti prieinama ir nusikaltėliams“, – įspėja saugos specialistas.

REKLAMA

Pasak J. Drėgvos, žmonėms, norintiems pasirūpinti savo būsto saugumu, visų pirma, vertėtų nepasakoti nepažįstamiems ar mažai pažįstamiems žmonėms apie namuose saugomą turtą, neatskleisti informacijos apie planuojamas atostogas ir išvykas. Puiku, jei šalia gyvena draugiški kaimynai ar netoliese yra giminių: jų galima paprašyti bent jau išimti korespondenciją iš pašto dėžutės ar net palikti raktus ir paprašyti kartkartėmis patikrinti būstą.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau bene populiariausias saugos būdas visame pasaulyje – patikima elektroninės apsaugos sistema. „Technologijos šiais laikais jau tiek pažengusios, kad elektroninės saugos sprendimą tiek pagal poreikius, tiek pagal kainą gali išsirinkti kiekvienas – nuo mobilaus įrenginio „E. spąstai“, kuris valdomas itin paprastai – mobiliuoju telefonu, iki ypač efektyvių vaizdo, judesio, garso, patalpoje esančių dūmų ar staiga pakilusios oro temperatūros, vandens nuotėkio, elektros įtampos dingimo fiksavimo sistemų“, – sako J. Drėgva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistai rekomenduoja ne tik įsidiegti elektroninės saugos sistemą, bet ir prijungti prie saugos tarnybos stebėjimo pulto – taip apie įsilaužimą bus pranešama ne tik garso signalu, bet ir informuojamas greitojo reagavimo ekipažas, kuris imsis visų būtiniausių priemonių, kad užkirstų kelią nusikaltimui.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų