• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Saudo Arabijos valdžia pradėjo tyrimą dėl socialiniuose tinkluose paviešinto vaizdo įrašo su jauna mergina trumpa suknele vaikštinėjančia Ušaikiro forto labirintais, skelbia BBC.

Saudo Arabijos valdžia pradėjo tyrimą dėl socialiniuose tinkluose paviešinto vaizdo įrašo su jauna mergina trumpa suknele vaikštinėjančia Ušaikiro forto labirintais, skelbia BBC.

REKLAMA

Vaizdo įrašas sukėlė šalyje rimtus ginčus: kai kurie saudiečiai pasiūlė ją suimti dėl islamo dogmų pažeidimo, tuo metu kiti asmenys gina merginą ir giria ją dėl parodytos drąsos.

Saudo Arabijoje moterų teisės yra gerokai apribotos ir paremtos šariato patriarchaline forma. Moterys čia privalo nešioti galvos apdangalą ir abajas – laisvus drabužius, dengiančius moteris nuo galvos iki kojų.

Trečiadienį pranešta, kad sulaikyta viešumoje mini sijoną segėjusi ir internete vaizdo įrašą apie tai paskelbusi jauna moteris buvo paleista į laisvę, nepateikus jai jokių kaltinimų.

 

Joms taip pat draudžiama vairuoti automobilius ar būti vyrų kompanijoje, kurie nėra jos giminės.

REKLAMA
REKLAMA

Vaizdo įraše, paviešintame „Snapchat“, yra nufilmuota pseudonimu „Khulood“ žinoma manekenė, vaikštanti siauromis Ušaikiro forto gatvelėmis, apie 155 km į šiaurę nuo Rijado.

REKLAMA

Nadžo regionas yra vienas iš konservatyviausių visoje Saudo Arabijoje. Čia XVIII a. pabaigoje gimė vahabizmo, asketiškojo sunitų islamo pradininkas Muhammadas ibn Abdas al-Wahhabas.

Vahabizmą iki šiol praktikuoja Saudo Arabijos karališkoji šeima ir kilmingieji. Vaizdo įrašas netruko išplisti socialiniuose tinkluose, kur nuomonė pasidalijo tarp tų, kurie mano, kad „Khulood“ turi būti nubausta, ir tų, kurie gina jos teisę nešioti tai, ką ji nori.

REKLAMA
REKLAMA

„Religinės policijos grįžimas čia yra būtina“, – rašė žurnalistas Khalidas Zidanas. „Mes turime gerbti šalies įstatymus. Prancūzijoje nikabas draudžiamas, o nešiojančias jį moteris baudžia. Saudo Arabijoje abajos ir kuklus drabužiai yra numatyti karalystės įstatymų“, – rašė kitas socialinių tinklų naudotojas.

Tačiau rašytojas ir filosofas Vaelis al Gassimas pareiškė, kad buvo „sukrėstas tomis piktomis, gąsdinančiomis žinutėmis“. „Aš maniau, kad ji bomba susprogdino ar užmušė ką nors. Pasirodo, kad esmė čia mini suknelėje, kuri jiems nepatiko. Aš užsiduodu klausimą: kaip gali pasisekti „Vision 2030, jeigu ji bus suimta?“ – aiškino jis, kalbėdamas apie reformą, kurią pernai paskelbė 31-ių sosto paveldėtojas Mohammedas bin Salmanomas.

Kai kurie, gindami „Khulood“, primena, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo žmona Melanija ir dukra Ivanka taip pat nedėvėjo abajų savo vizito Saudo Arabijoje metu šių metų gegužę. Kiti akcentuoja tai, kad jeigu tai būtų užsienietė, tai žmonės kalbėtų apie jos grožį, tačiau, jeigu jau tai yra vietinė, tai reikalauja ją suimti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų