A. Al Naimi mano, kad ateityje šalis taps globaliu žaidėju saulės ir vėjo energijos rinkose. Todėl yra numatoma, kad vėliau šalis taps ne gamtos resursų, o elektros energijos eksportuotoja.
Jis pažymėjo, kad daugiau nei milijardas planetos žmonių gyvena be elektros, todėl didžiulis iškastinio kuro poreikis išliks.
Pasak ministro, naftos kainų kritimas nepaverčia saulės energijos nerentabilia. Jis tiki, kad šio tipo energijos panaudojimas yra labiau ekonomiškai pagrįstas, negu naftos ir dujų gavybą.
Saudo Arabijos atstovai apie siekį sumažinti priklausomybę nuo gamtos išteklių prabilo 2012-ais. Karalystės planuose – generuoti 41 gigavatą elektros energijos (beveik trečdalis suvartojamo šalyje kiekio) iš šalyje įrengtų saulės energijos stočių jau 2032-ais. Šalis taip pat domisi atominėmis elektrinės bei vėjo generuojama energija.
Saudo Arabija pasaulyje užima pirmąją vietą pagal žinomų naftos šaltinių kiekį – 260,2 mlrd. barelių (beveik ketvirtis visų ištirtų planetos šaltinių). 2015-ųjų balandį karalystė pasiekė rekordinį išgautos naftos kiekį per daugiau nei dešimt metų – 10,3 mln. barelių per parą.