Staigaus ūmaus respiracinio sindromo (SARS) epidemija jau pasiekė kulminaciją Kanadoje, Singapūre, Honkonge ir Vietname, bet ne Kinijoje, kur mirtina ir gripą primenanti liga pirmą kartą pasirodė pernai, pirmadienį (04.28) paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
Visame pasaulyje nuo SARS viruso, atsiradusio Kinijos Gvandungo provincijoje praėjusių metų pabaigoje ir išplitusio po daugiau kaip 20 pasaulio valstybių, mirė mažiausiai 318 žmonių, o dar per 5 tūkst. užsikrėtė.
PSO užkrečiamų ligų skyriaus viršininkas Davidas Heymannas (Deividas Heimanas) per interviu tarptautinei žiniasklaidai pareiškė, kad epidemija savo kulminaciją pasiekė visose valstybėse, išskyrus Kiniją, kuriose virusas buvo užfiksuotas kovo 15 dieną.
"Atrodo, kad ji pasiekė aukščiausią tašką visose šalyse, apie kurias mes žinojome kovo 15 dieną, išskyrus Kiniją, - Kinijoje epidemija, deja, dar stiprėja, - sakė Bankoke viešintis D. Heymannas, kuris antradienį apie ligos plitimą informuos į skubų viršūnių susitikimą susirinkusius Azijos valstybių ir vyriausybių vadovus. - Tuo metu Taivane dar nebuvo užfiksuota užsikrėtimų. Tuo metu epidemija buvo nustatyta Kanadoje, Singapūre, Honkonge ir Vietname".
Į žurnalisto klausimą, ar yra tikras, kad pavyks sustabdyti SARS viruso plitimą, PSO pareigūnas atsakė: "Ne, nesu. Aš tikiuosi".
Jo tvirtinimu, viskas priklausys nuo situacijos Kinijoje - jeigu ligos nepavyks pažaboti čia, jos nepavyks išnaikinti niekur.
Nuo SARS viruso, prieš kurį nežinomas joks vaistas, miršta apie 6 proc. užsikrėtusiųjų.
Šeštadienį šaltiniai PSO teigė, kad gali praeiti ne vieni metai, kol bus sukurta vakcina.
“Reuters”-ELTA