Arbitras tokiais žodžiais atsakė Šarūnui Jasikevičiui, kuris už kritiką buvo nubaustas pinigine bauda.
Rungtynėse, po kurių Šaras kritikavo visą lygą, būtent T. Jasevičius skyrė dvi technines pražangas Kauno „Žalgirio“ treneriui ir į rūbinę mačo užbaigti jį pasiuntė dar neįpusėjus antrajam kėliniui.
Tačiau, kaip sako pats teisėjas, jo ir Š. Jasikevičiaus santykiai – nesugadinti. Po LKL uždarymo ceremonijos portalas tv3.lt pasikalbėjo su Tomu Jasevičiumi ne tik apie Šarą, bet ir apie darbo subtilybes, nešvarius žaidėjus ir apdovanojimus.
– Kaip yra vertinamas šis teisėjų sezonas?
– Tradicinis atsakymas: ne mes vertinam savo sezoną. Jį vertina kiti. Geriau jų klausti. Manau, kad daugmaž viskas buvo neblogai.
– Sezono pabaigoje buvo labai sunkių rungtynių, kaip teisėjai bando jose susitvarkyti?
– Ne pirmi metai jau. Jei neklystu, tai buvo 19 ar 20 mano LKL sezonas. Žinome, kad sezono pabaigoje nebus lengva. Yra ir motyvacija, nes dabar susidomėjimas – didesnis. Mokame save paruošti. Seniau buvo laikai, kai dominavo „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“, buvo sunku teisėjaut finaluose ir, atitinkamai, serijoje dėl trečiosios vietos, nes ten taip pat lygi kova būdavo. Taip pat ir dabar, tik pasikeitė komandos.
– Buvot išrinktas metų teisėju, kiek jums reiškia toks įvertinimas?
– Žinoma, kad malonu, bet nelabai sureikšminu, nes tas apdovanojimas yra padalintas, kai komandos, LKL ir rungtynių inspektoriai pasako savo nuomonę. Ne pirmą kartą jau gaunu, tai iki lubų nešokinėsiu. Nuo to kitais metais lengviau nebus. Yra geras posakis: teisėjas geras tiek, kiek geras jo paskutinis sprendimas. Viskas prasidės iš naujo. Niekas nežiūri į krepšininkų titulus, tai apie teisėjus išvis nėra ką kalbėti.
– Šarūnas Jasikevičius šiemet pažėrė kritikos, sakė, kad nelygiai vertinat jį ir kitus trenerius, ką pats apie tai manote?
– Nenorėčiau konkrečių asmenų komentuot, bet galiu pasakyti, kad mūsų su Šarūnu santykiai yra puikūs. Ir čia šiandien pasikalbėjom, pasisveikinom. Visus žmones reikia suprasti… Būna, kad paima emocijos. Mes nesame robotai, suklystam kartais, bet gerbiam visų nuomonę. Mus reikia kritikuoti, visus reikia kritikuoti, kad jie tobulėtų. Aš nenorėčiau išskirti nei vieno trenerio.
– Atsiprašėt Šarūno už bankomatą? – Ne (šypsosi), kai su juo kalbėjau, klausiau, ar nieko tokio, kad nuplagijavau bankomatą, tai sakė, kad nieko. Viskas tvarkoj. Mūsų santykiai yra normalūs, darbiniai, nes, jei jau mes lietuviai vieni kitiems gerkles pjausim, bus negerai, juk darome bendrą darbą.
– Šiame sezone atsirado žaidėjų, kurie buvo vadinami „nešvariais“. Kaip teisėjai ruošiasi tokioms rungtynėms?
– Yra tam tikra teisėjavimo mechanika, kur ir kada tu turi žiūrėti. Kas stebi, kai vyksta žaidimas su kamuoliu, kas – be kamuolio. Jei žaidėjas vienose ar kitose rungtynėse sužaidė šiurkščiau, prasčiau, negali ant jo išskaptuoti blogo ženklo ir į jį taip žiūrėti. Gal jis kitose rungtynėse žais labai gerai ir be jokių šiurkštumų, o tas, kuris buvo šventas, žais „šiaip sau“.
Mes turime aptarimą prieš rungtynes, jis trunka apie pusę valandos, kalbamės apie viską, ir apie personalijas, bet apie personalijas nenoriu kalbėti.
Vienintelis dalykas, kurį pasakysiu, tai apie Robertą Javtoką. Baigė karjerą, tai galiu pasakyti, kad jis yra labai geras žaidėjas, niekada labai su mumis nesiginčijo. Su juo visada buvo puikūs santykiai. Jam sakiau, kad nepyktų, jei daug blogo „prišvilpiau“. Pasijuokėm, sakė, kad nepyksta.
– Tai reiškia, kad teisėjai turi atskirti bendravimą aikštėj ir už jos ribų?
– Su treneriais ir su žaidėjais aikštėje bendravimas yra vienokiuose rėmuose, o už aikštelės ribų – kitokiuose. Tai yra normalu. Kad ir TV3 ofise… Jūs darbo reikalais kalbate viena nata, o kai einat po darbo alaus išgerti, šnekatės apie visai kitas temas. Skirtumas tik tas, kad jūs ofise tuos žmones kiekvieną dieną matot, o mes kartą per savaitę susitinkame. Ir tai ne visada.