Tokią išvadą Belgijos ekspertai padarė išanalizavę ES ir Rusijos tarpusavio prekybos pokyčius po sankcijų Rusijai įvedimo 2014-aisiais.
„Tas faktas, jog ES prekėms tenkanti Rusijos importo dalis išlieka stabili, rodo, kad sankcijų poveikis prekybai buvo minimalus. ES eksporto į Rusiją kritimą lėmė recesija Rusijoje“, – teigiama tyrimų išvadose.
Ataskaitoje taip pat pažymima, jog per pastaruosius ketverius metus nepadidėjo ir NVS šalių lyginamasis svoris Rusijos užsienio prekyboje, todėl Kremliaus ekonominį projektą – Eurazijos ekonominę sąjungą – galima laikyti neefektyviu.
Tokios Belgijos ekspertų išvados kertasi su praėjusią savaitę skelbtais Prancūzijos pasaulio ekonomikos tyrimų centro vertinimais, pagal kuriuos, 40-iai Vakarų demokratijos šalių įvestos sankcijos Rusijai per pusantrų metų kainavo 60,2 mlrd. JAV dolerių.
JAV, ES ir kai kurios kitos Europos valstybės, taip pat Kanada, Australija ir Japonija sankcijas Rusijai įvedė po jos agresijos prieš Ukrainą ir Krymo aneksijos 2014 metais.