Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo Pirmininkė Irena Degutienė reiškia užuojautą dėl profesoriaus Rimanto Petro Sližio netekties.
„Pirmąjį atkurtos nepriklausomos Lietuvos mokslo tarybos pirmininką profesorių Rimantą Petrą Sližį prisiminsime kaip žmogų, visą gyvenimą paskyrusį chemijos mokslui ir labai daug prisidėjusį kuriant mokslo bei studijų sistemą pirmaisiais atkurtos Lietuvos valstybės metais. Velionis buvo vienas iš Lietuvos mokslininkų sąjungos steigėjų, ilgametis Mokslo bei studijų departamento vadovas, ne tik daug kūręs, bet ir energingai talkinęs jauniesiems mokslininkams. Reiškiu nuoširdžią užuojautą Velionio artimiesiems, bendradarbiams ir visai Lietuvos mokslo visuomenei“, – rašoma Prezidentės užuojautoje.
"Lietuva neteko talentingo mokslininko, gabaus organizatoriaus, šviesaus ir garbingo žmogaus. Šviesaus atminimo Rimantas Petras Sližys buvo iš tų asmenybių, kurios kantriu ir nuosekliu darbu kūrė Lietuvos mokslą, kėlė jį į tarptautinį lygmenį, kaupė profesinę patirtį, kad vėliau ją perduotų jaunesniems kolegoms. Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę Velionis daug ir aktyviai dirbo, kurdamas šalies mokslo ir studijų sistemą, rengdamas šios srities teisės aktus, su bičiuliais ir kolegomis inicijuodamas Lietuvos mokslininkų sąjungos įkūrimą. Lietuvos mokslo istorija Rimantą Petrą Sližį visada minės ir kaip žmogų, tapusį pirmuoju Lietuvos mokslo tarybos vadovu, vieną aktyviausių šios institucijos narių.
Visuotinė pagarba ir sąžiningais darbais bei žmogiškąja šiluma užtarnautas dėkingumas telydi Velionio Rimanto Petro Sližio vardą ir atminimą", – sakoma Seimo Pirmininkės užuojautoje.
Profesorius, habilituotas daktaras Rimantas Petras Sližys akademinei visuomenei žinomas kaip elektrochemikas, suteikęs nemažai naujų impulsų vystant elektrolitinio metalų išskyrimo fundamentinius tyrimus, gabus pedagogas, skyręs daug dėmesio jaunų mokslininkų ugdymui, taip pat aktyvus mokslo ir studijų valstybinio organizavimo procesų dalyvis.
R. Sližys gimė 1936 m. birželio 8 d. Kaune tarnautojų šeimoje. 1953 m. jis baigė Vilniaus 1–ąją berniukų vidurinę mokyklą ir įstojo į Vilniaus universitetą studijuoti chemiją. Besibaigiant studijoms pradėjo dirbti VU Chemijos fakulteto Fizinės chemijos katedros laborantu, kiek vėliau vyr. laborantu. Nuo 1960 m. visas Rimanto Sližio kaip chemiko–mokslininko darbas susijęs su Chemijos institutu (dabar Fizinių ir technologijos mokslų centro Chemijos institutas). Pradėjęs dirbti jaunesniuoju moksliniu bendradarbiu, 1964 m. apgynęs disertaciją prof. R. Sližys ėjo įvairias pareigas institute: (1966–1978 m.) dirbo vyresniuoju moksliniu bendradarbiu, (1978–1991 m.) buvo Naujų elektrocheminių metodų ir automatizavimo laboratorijos vadovas, o nuo 1991 m. vyriausiasis mokslo darbuotojas Elektrocheminės kinetikos (1992–1997 m.) bei Korozinių tyrimų (1997–1998 m. ir 1999–2000 m.) skyriuose. 1990 m. jam suteiktas profesoriaus mokslinis vardas. ` Jis vienas ar kartu su kolegomis vadovavo rengiant 11 daktaro disertacijų, buvo daugelio doktorantūros komitetų narys, skaitė paskaitas studijų dalyviams.
Profesorius R. Sližys buvo vienas iš Lietuvos mokslininkų sąjungos steigimo iniciatorių, vadovavo rengiant mokslo ir studijų įstatymo projektą. Jo pastangomis 1991 m. tuometinė Aukščiausioji Taryba priėmė šį įstatymą. 1990–1991 m. profesorius vadovavo naujai įkurtam Mokslo ir studijų departamentui prie Vyriausybės. Departamentą likvidavus tais pačiais metais Vyriausybė ribotam klausimų ratui nagrinėti sudarė Mokslo ir studijų komisiją, kurios pirmininku buvo paskirtas R. Sližys.
1998–1999 m. jis dirbo Švietimo ir mokslo ministerijos viceministru ir vadovavo Mokslo ir studijų departamentui prie ministerijos.
Rimantas Petras Sližys buvo unikali asmenybė, skyrusi visą savo gyvenimą mokslui, daug prisidėjusi kuriant mokslo ir studijų sistemą pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais.
Profesorius Rimantas Petras Sližys pašarvotas Vilniaus Arkivyskupijos laidojimo paslaugų centre prie Vilniaus Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios (Paco g. 4). Su velioniu atsisveikinti galima sausio 17 d. (antradienį) nuo 16 val. Karstas išnešamas sausio 18 d. (trečiadienį) 14 val. Laidotuvės Saltoniškių kapinėse.