• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš turistų gyvenantiems verslininkams vasaros pradžią praskaidrina tiktai poilsiautojai iš užsienio. Tuo tarpu didelė dalis anksčiau pasibastyti po pasaulį mėgdavusių mūsų tautiečių šiemet sėdi namuose. Priežastis banali - sunkmečiu atsiradęs pinigų stygius.

REKLAMA
REKLAMA

Prie Baltijos - sujudimas

Šiais metais pajūryje turizmo sezonas prasidėjo gerokai anksčiau nei įprastai. “Kol kas viskas yra labai puiku. Pernai turistai pas mus pradėjo plūsti gegužės pradžioje, o šiemet - jau nuo balandžio vidurio", - džiaugėsi Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

REKLAMA

Pernai gegužę centro paslaugomis pasinaudojo 8727 lankytojai, šių metų - jau 10 414.

“Padaugėjo atvykstančiųjų individualiai. O ir grupėmis pradėjo ne tik plaukti kruiziniais laivais, bet ir atvažiuoti autobusais. Kaip ir įprastai, pirmauja vokiečiai. Daugiau sulaukiame turistų iš Lenkijos, Rusijos, Latvijos, Prancūzijos ir Skandinavijos šalių. Lietuviai taip pat keliauja. Matyt, sunkmetis pakoregavo ir jų planus. Vietoj užsienio daug kas renkasi keliones po gimtinę", - sakė “Respublikai" R.Savickienė.

REKLAMA
REKLAMA

Užsuka į uostamiestį ir piliečiai tokių egzotinių bei tolimų šalių kaip Hondūras, Pietų Korėja, Venesuela, Brazilija, Argentina, Tailandas ar Indija.

Pasak Nidos turizmo informacijos centre tik pirmus metus dirbančios Žanetos, poilsiautojų Kuršių nerijoje yra daug. Didžioji dalis - vokiečiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užsienis - sunkiai pasiekiamas

Atvykstamasis turizmas dar turi kuo pasidžiaugti, tačiau išvykstamasis vos kvėpuoja. Turizmo agentūrų teigimu, didžiuosiuose šalies miestuose į kitas šalis atostogauti išvykstančių turistų skaičius šiais metais, palyginti su 2008-aisiais, sumažėjo nuo dešimt iki penkiasdešimt procentų. Ypač sumažėjo vidutines pajamas gaudavusių ir pailsėti užsienyje mėgdavusių turistų skaičius.

REKLAMA

Tarkim, laikinojoje sostinėje įsikūrusios turizmo agentūros “Kauno piligrimas" tvirtinimu, labiausiai sumažėjo autobusais keliaujančių kauniečių. Mat šias keliones ir rinkdavosi vidutines pajamas gaudavę žmonės, galėdavę atostogoms skirti apie 1000 litų. Pernai šie keliautojai dar turėjo santaupų, o šiemet mieliau renkasi atostogas kaime, pas gimines.

REKLAMA

Kelionių organizatoriaus “Guliverio kelionės" atstovė Kaune Dobilė Majauskienė pasakojo, kad kauniečiai, nepaisant sunkmečio, dar mėgsta keliauti. Turistų srautai iš Kauno, palyginti su dvejais ankstesniais metais, tesumažėjo apie 10 proc.

Daug sunkesnė padėtis Aukštaitijos sostinėje. Panevėžio apskrities turizmo informacijos centro (TIC) direktorės Daivos Tankūnaitės teigimu, atostogavimo tendencijos keičiasi gana ryškiai. Šiemet į Graikiją, Turkiją, Kroatiją, Ispaniją ir kitas lietuvių išbandytas Pietų šalis TIC pardavė poilsinių kelionių 50 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau direktorė džiaugiasi tuo, kad populiarėja kelionės po Lietuvą. “Dabar ne visi gali atostogauti, todėl ir savaitgalio išvykos gali būti trumpos atostogos", - tvirtino D.Tankūnaitė. Centras be vargo birželį jau surinko dvi dideles grupes keliauti į Ventės ragą ir Klaipėdos delfinariumą. Palyginti nesunkiai surenkamos grupės keliauti po apskrities garsesnes vietas.

REKLAMA

Pasienį gelbsti Lenkija

Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Riklienė įsitikinusi, kad net krizės sąlygomis turizmo plėtrai galimybių yra daug. “Mūsų rajonas yra labai palankioje geografinėje situacijoje, esame prie pat Lenkijos pasienio. Palyginti su praėjusiais metais, jaučiame didelį turistų antplūdį į Lenkiją, tuo kūrybingai naudojamės ir mes. Į kaimyninę šalį turistus stengiamės pavilioti įvairiausiomis programomis, siūlome jiems apžiūrėti ir Suvalkijos įsimintinas vietas", - pasakojo Vilkaviškio turizmo centro vadovė.

REKLAMA

Šalies turizmo sektorius skaičiais (tūkst. vnt.)

Metai                                                                 1998      2001      2005      2008       2009

Atvykusių užsieniečių skaičius              58,5      73,3      136,4      101,8       77,0

Apsilankiusiųjų užsienyje skaičius       147,7    132,2      193,9      318,7      223,6

Lietuvos statistikos departamentas

Parengė Dalia Byčienė, Darius Čiužauskas, Jaunius Pocius, Olava Strikulienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų