• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos aplinkosaugininkai skambino pavojaus varpais dėl greta Kuršių nerijos, Kaliningrado srityje statomos naftos platformos D6, tačiau dabar mūsų pačių teritorijoje gali išdygti naftos gręžinys D5. Klaipėdos apskrities bendrojo plano žemėlapyje naftos gręžinys pažymėtas netoli Juodkrantės.

REKLAMA
REKLAMA

Sužinoję tokią informaciją vakar su Klaipėdos apskrities viršininko administracijos vadovybe susitiko sunerimę uostamiesčio architektai.

REKLAMA

Gręžinio nepageidauja

Pasak architektų, Klaipėdos apskrities administracijos internetinėje svetainėje skelbiamas apskrities bendrasis planas po paskutiniųjų derinimo su savivaldybėmis procedūrų bus patvirtintas ir taps oficialiu dokumentu, ateityje reglamentuosiančiu krašto urbanistinę-architektūrinę plėtrą.

REKLAMA
REKLAMA

"Tai, ką mes matome paskelbtuose brėžiniuose, turėtų kelti didelį susirūpinimą ne tik architektų bendruomenei. Norime išgirsti bendrojo plano organizatoriaus - Klaipėdos apskrities viršininko administracijos - paaiškinimus, kieno valia ir nurodymu Baltijos jūros vandenyse, priešais Juodkrantę buvo pažymėta naftos platforma. Kas ir kada ją planuoja čia statyti? Kodėl apie ketinimus plėtoti naftos gavybą šalia UNESCO globojamos Kuršių nerijos krantų iki šiol neinformuota visuomenė?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galime tik palinkėti sau, jog tai plano rengėjų klaida, nors sunku būtų patikėti, kad tokio objekto atsiradimas paskutinėje dokumento derinimo stadijoje yra atsitiktinis", - teigė Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos valdybos narys Edmundas Andrijauskas.

REKLAMA

Baiminamasi, kad pastačius naftos platformą, iškiltų grėsmė aplinkai."Povandeninės srovės nuneštų teršalus iki Palangos. Mūsų žiniomis, gręžinys būtų vos apie 20 kilometrų nuo Juodkrantės, o šis atstumas - per mažas, tad būtų sudėtinga suvaldyti situaciją nelaimės atveju", - teigė architektai.

REKLAMA

Apskrities viršininkas Arūnas Burkšas teigė, kad pačios apskrities bendrasis planas yra vienas dokumentas, o jūrinė dalis - visai kas kita.

"Čia tiesiog įkeltas kito dokumento sprendinys. Buvo vykdomas Europos Sąjungos finansuojamas projektas, pagal kurį analizuotos galimybės jūroje statyti vėjo jėgaines, ieškota naftos. Tai, kad ties Juodkrante pažymėtas naftos gręžinys, dar nereiškia, kad ten ir bus statoma platforma. Asmeniškai aš esu prieš tokio objekto atsiradimą, mūsų apskrities plane jo taip pat nebeliks", - teigė apskrities viršininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teorinė galimybė?

"Vakarų ekspresui" susisiekus su Klaipėdos apskrities bendrąjį planą rengusios individualios įmonės "Atkulos projektai" atstovais, šie paaiškino, kad ties Juodkrante jokios naftos platformos gali ir nebūti.

"Rengiant apskrities bendrąjį planą buvo nuspręsta ištirti ir jūrą, kad tai nebūtų balta dėmė. Toje vietoje buvo rasta naftos, gręžinys užplombuotas. Naftos paieškos juk visur vyksta. Tad ir dokumente yra pažymėta, kad ties Juodkrante yra naftos. Įtraukti ir jūrinę dalį rengiant apskrities bendrąjį planą pareikalavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija", - teigė bendrojo plano projekto vadovė Laima Janulienė.

REKLAMA

Ji tikino, jog tai, kad yra pažymėtas naftos gręžinys, nėra joks sprendinys.

"Kodėl keliamos bangos? Numatyta tik teorinė galimybė ten išgauti naftą. Lygiai taip buvo nagrinėjamos galimybės ir vėjo jėgaines statyti jūroje. Pateikta naudinga informacija. Nedarykime iš to baubo", - sakė ji.

Keisčiausia, kad apie jokias naftos platformas nežinojo net Neringos savivaldybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų