• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kokybiškas miegas brangesnis už auksą. Mums miegant kūnas, o svarbiausia smegenys, ne tik ilsisi ir atsipalaiduoja, bet ir atsigauna.

7

Kokybiškas miegas brangesnis už auksą. Mums miegant kūnas, o svarbiausia smegenys, ne tik ilsisi ir atsipalaiduoja, bet ir atsigauna.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad žmogus išliktų aktyvus, veiklus ir džiaugtųsi gyvenimu, trečdalį gyvenimo jam reikia miegoti. Tačiau dažnai pamirštame pasirūpinti patogia aplinka, kuri būtina sveikam miegui užtikrinti. Juk vienas iš pagrindinių gilaus ir jėgas atkuriančio poilsio veiksnių – tinkamai parinktas čiužinys.

REKLAMA

„Nėra vieno universalaus čiužinio, kuris tiktų visiems, nes mes visi skirtingi, tad skiriasi ir mūsų poreikiai: vieniems reikia kietesnio čiužinio, kitiems – minkštesnio; vieni negali net įsivaizduoti, kad įmanoma miegoti ant porolono, o kitiems spaudžia čiužinių spyruoklės“, – sako gyvenimo būdo ir laisvalaikio prekių parduotuvių tinklo „JYSK“ čiužinių skyriaus vadovė Jevgenija Vucane.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak J. Vucanės, nepriklausomai nuo pasirinkto čiužinio medžiagos ar modelio, jis turi atitikti tris universalius reikalavimus. Pirma, jis turi būti elastingas, kad spaudžiant kūno masei nenukentėtų kraujagyslės ir būtų užtikrinta laisva kraujo apytaka. Antra, jis turi spyruokliuoti, kad palaikytų kūną ir raumenys galėtų atsipalaiduoti. Trečia, jis turi būti pralaidus orui ir drėgmei, kad būtų užtikrintas tinkamas vėdinimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau tik kieti čiužiniai buvo laikomi ortopediniais, tačiau šiandien šis terminas taip pat taikomas čiužiniams, kurie perima miegančio žmogaus svorį, užtikrindami optimalią (tiesią) stuburo padėtį. Todėl renkantis čiužinį svarbu ne tik ant jo pasėdėti, bet ir pagulėti.

Pasak specialistės, vienas iš populiariausių čiužinių tipų yra spyruoklinis čiužinys. Tačiau nevalia pamiršti, kad iš tikrųjų yra dvi spyruoklinių čiužinių rūšys: spyruoklių bloko „bonnell“ spyruoklės yra išdėstytos vienoje eilėje ir sujungtos spiralėmis su gretimomis eilėmis. O „pocket“ tipo čiužiniuose yra nepriklausomas spyruoklinis blokas. Jo „kišenėse“ esančios spyruoklės užtikrina gaminio elastingumą.

REKLAMA

Pirmojo tipo čiužiniai yra kietesni ir palaiko miegančio žmogaus kūną neprarasdami savo formos, o antrojo tipo čiužiniai prisitaiko prie kūno svorio ir išlaiko stuburą tiesų. Taip yra todėl, kad spyruoklės nesusijusios viena su kita ir susispaudžia skirtinguose lygmenyse.

Todėl laikoma, kad „pocket“ sistemos čiužinys daro nedidelį ortopedinį poveikį. Dažnai spyruoklinių čiužinių „kišenėse“ yra kelios standumo zonos, kurios sukuriamos dėl spyruoklių vielos storio. Būtent todėl pečiai ir klubai gali įkristi giliau, o galva ir kojos – ne taip giliai. Taip čiužinys gali visiškai prisitaikyti prie kūno kontūrų, užtikrindamas optimalų patogumą.

REKLAMA

Sistemos „bonnell“ čiužiniai – geras ir ekonomiškas pasirinkimas svečių kambariui ar vasarnamiui. O „pocket“ tipo čiužiniai patikimai tarnaus kiekvieną naktį.

Porolono čiužinius pirkėjai labai vertina dėl jų ypatingų ortopedinių ir priešalerginių savybių. Iš putų poliuretano (PU) pagamintas čiužinys nenuskriaus jūsų piniginės ir suteiks tiek ortopedinį, tiek priešalerginį poveikį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O NASA sukurtas putų užpildas „Memory“ dar geriau prisitaiko prie miegančiojo kūno formos ir užtikrina gerą termoreguliaciją. Jis dažnai naudojamas kaip čiužinio užvalkalas, kad čiužinio paviršius būtų dar minkštesnis ir patogesnis.

Nors spyruokliniai ir porolono čiužiniai yra populiariausi, tačiau pastaruoju metu vis didesnę paklausą įgauna hibridiniai čiužiniai, kuriuose panaudotos skirtingos medžiagos, pavyzdžiui, PU ir kokosą arba „pocket“ tipo spyruoklės ir pan.

REKLAMA

Iš kokoso ar latekso pagamintos plokštės taip pat turi savo privalumų – tai natūralios medžiagos, neteršiančios aplinkos. Kokoso sluoksnis puikiai palaiko stuburą ir tolygiai paskirsto krūvį visam kūnui. O latekso privalumas – galimybė išlaikyti dideles apkrovas ir tiksliai prisitaikyti prie kūno formų. Be to, lateksas turi priešalerginių ir antibakterinių savybių ir nesugeria drėgmės.

REKLAMA

Užvalkalas – labai svarbus čiužinio priedas, kuris prailgina čiužinio naudojimo laiką. Jei užvalkalas priešalerginis, jis taip pat saugo čiužinį nuo kenksmingų bakterijų ir dulkių erkučių.

J. Vucane rekomenduoja: „Kad rastumėte geriausiai jūsų poreikius, miego įpročius ir ūgį atitinkantį čiužinį, reikia suprasti jo sandarą!“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką reikia žinoti prieš pasirenkant čiužinį:

Jūsų amžius – vienas svarbiausių veiksnių renkantis patogų čiužinį. * Mažiems vaikams labiausiai tinka čiužiniai su kietu kokoso užpildu. * Paaugliams tinka spyruokliniai čiužiniai bei čiužiniai su putų užpildu. * Suaugusiems svarbu savarankiškai įvertinti savo galimybes ir poreikius, bet galima vadovautis ir šiuo principu: daugiau sveriantiems žmonėms labiau tinka kietesni čiužiniai, o mažiau sveriantiems – minkšti čiužiniai. * Dėl kraujo apytakos sutrikimų pagyvenusiems žmonėms nerekomenduojama rinktis kietų čiužinių. * Būtent todėl asmenys, turintys sveikatos problemų, kurie daug laiko praleidžia lovoje, taip pat netiks kietas čiužinys.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų