Susirinkę Tbilisio Europos aikštėje, jie reiškė nepasitenkinimą promaskvietiškos vyriausybės planais. Protestuotojai būgštauja, kad įstatymas kelia pavojų jų šaliai įstoti į Europos Sąjungą (ES). Daugelis susirinkusiųjų į demonstraciją mojo Sakartvelo ir ES vėliavomis.
Žiniasklaida pranešė, kad protestai prieš prieštaringai vertinamą „rusišką įstatymą“, kaip jis vadinamas Sakartvele, iš pradžių vyko be didesnių incidentų. Tūkstančiai žmonių ketino budėti prie parlamento rūmų iki sekmadienio ryto.
Nepaisant didžiulių protestų, kitos savaitės pradžioje parlamentas per trečiąjį svarstymą ketina priimti įstatymą „Dėl užsienio įtakos skaidrumo“, numatantį, kad nevyriausybinės organizacijos, gaunančios daugiau nei 20 proc. finansavimo iš užsienio, turi paaiškinti jo kilmę.
Daugelis stebėtojų kaltina buvusios sovietinės respublikos vyriausybę, kad ji sumodeliavo planuojamą įstatymą pagal Rusijos „užsienio agento“ įstatymą, kad pakirstų kritiškai nusiteikusių asociacijų ir žiniasklaidos darbą. Rusijoje vadovaujantis „užsienio agentų“ įstatymu triuškinami kitaminčiai, vykdomos politinės represijos. Sakartvele baiminamasi, kad naujasis įstatymas atvers kelią autoritariniam požiūriui šalyje, prieš kelis mėnesius tapusioje kandidate į ES.