Apie tai J. Sakalauskas skelbė asmeninėje „Facebook“ paskyroje.
„Šįryt mane pasiekė žinia iš Vilniaus miesto apylinkės teismo: jis priėmė nagrinėti mano ieškinį dėl LNOBT generalinio direktoriaus konkurso organizavimo galimų pažeidimų“, – socialiniame tinkle rašė kadenciją teatre baigiantis jo vadovas.
Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė Laura Kaupelė BNS patvirtino, kad ieškinys priimtas nagrinėjimui.
Teismas, pasak J. Sakalausko, nurodė, kad yra taikomos laikinos apsaugos priemonės, ir tol, kol nebus teismo sprendimo, visos su konkurso eiga susijusios procedūros yra stabdomos.
„Tai niekaip nekeičia to fakto, kad kovo 1 diena yra mano paskutinė darbo diena LNOBT. Išeinu žinodamas, kad penkerius metus dariau viską, kad didžiausia šalyje kultūros įstaiga taptų patrauklesnė žiūrovams, geresne darboviete darbuotojams, pritrauktų ryškiausius savo sričių talentus, garsintų mūsų darbus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Dėl šių nuveiktų darbų man ramu“, – rašė dabartinis LNOBT vadovas.
Sprendimą priimti jo ieškinį J. Sakalauskas vadino kol kas nedideliu, bet „visgi svarbiu signalu ir realia viltimi demokratijai, šiuolaikiškai lyderystei ir kitokiai kultūros ateičiai“.
Kultūros ministerijai paskelbus, kad įstaigai vadovaus Laima Vilimienė, teatro bendruomenė jau kurį laiką reiškia nepasitenkinimą dėl konkurso rezultatų.
Prieš dvi savaites daugiau nei pusės teatro darbuotojų pasirašytoje peticijoje, skirtoje aukščiausioms šalies institucijoms, keliamas klausimas dėl konkurso skaidrumo.
Peticijos iniciatoriai turi abejonių dėl L. Vilimienės sąsajos su buvusiu teatro vadovu Gintautu Kėvišu. Konkursą laimėjusi naujoji teatro vadovė ilgą laiką dirbo G. Kėvišo, kuriam einant pareigas buvo sprendžiami klausimai dėl jo nuolatinio interesų konflikto, komandoje.
Kultūros ministras Simonas Kairys yra sakęs, kad konkurso sprendimo keisti neketinama, o jo skaidrumas nekelia abejonių.