Lietuvos sąjūdis kreipėsi į Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) direktorių Kęstutį Petrauskį, kad šis paaiškintų priežastis, kodėl nacionalinė televizijos programų tinklelyje neatsirado vietos iškilmingam Seimo posėdžiui, skirtam Laisvės gynėjų dienai.
Pasak Lietuvos sąjūdžio, Seimo posėdis buvo vienas iš pagrindinių renginių, minint 16-ąsias tragiškų 1991-ųjų sausio įvykių metines.
"Iškilmingas Seimo posėdis buvo skirtas tiek didvyrių, žuvusių už Lietuvos laisvę, tiek visų, kovojusių už Lietuvą tomis tragiškomis dienomis, pagerbimui. Todėl yra nesuprantama, kodėl Lietuvos televizijos, kuri yra nacionalinė televizija, programų tinklelyje neatsirado vietos Seimo iškilmingo posėdžio transliacijai, juolab kad tuo metu buvo transliuojamos tokios laidos kaip "Gustavo enciklopedija", "Vilniaus albumas", "Vilniaus sąsiuvinis" bei "Rusų gatvė", - rašoma Lietuvos sąjūdžio kreipimesi į LRT generalinį direktorių K. Petrauskį.
Tačiau šis aiškina, kad pakanka, jog iškilmingą Seimo posėdį transliavo Lietuvos radijas.
"Kol kas dar negavau Lietuvos sąjūdžio kreipimosi, bet galiu atsakyti, kad visuomeninis transliuotojas skyrė eterio - iškilmingą Seimo posėdį transliavo Lietuvos radijas, ir to pakanka", - BNS sakė K. Petrauskis.
Iškilmingame Seimo posėdyje dalyvavo prezidentas Valdas Adamkus, premjeras Gediminas Kirkilas ir kiti Vyriausybės nariai, Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo deputatai - Nepriklausomybės Akto signatarai, Lietuvos bažnyčių hierarchai bei atstovai, Švedijos Užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas (Karlas Biltas), diplomatinių misijų atstovai ir kiti garbingi svečiai.
Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės siautėjimą Vilniuje.
Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.
Sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14 ir buvo sužeista daugiau kaip tūkstantis žmonių.
Nors kariškiams pavyko užimti televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie nesiryžo pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo pastato.