„Tai yra derybų esmė. Dabar Trišalė taryba sės derėtis ir išklausysime, kokie yra lūkesčiai darbuotojams atstovaujančių profesinių sąjungų, darbdavių. Kaip minėjau, Vyriausybė, aktyviai būdama Trišalės tarybos nare, veiks ir laikysis principo, ką mes jau esame Trišalėje taryboje įtvirtinę, kad (MMA – BNS) būtų tarp 42-48 procentų, kalbant apie vidutinį darbo užmokestį“, – pirmadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė S. Skvernelis.
Pasak jo, Seimui patvirtinus mokesčių reformą, kurioje numatytas ir darbuotojo bei darbdavio socialinio draudimo įmokų sujungimas, turėtų koreguotis ir MMA bei vidutinio darbo užmokesčio (VDU) santykio formulė.
„Apie formulę kalbant, apskritai, pritarus mokestinėms reformoms ir sujungus mokesčių dalį darbuotojo ir darbdavio, tai mes turėsime surasti kitokią formulę, nes proporcijos keisis. Tam irgi derybos, jos prasidės ir tikiuosi, kad rasime subalansuotą sprendimą, kuris tenkins pirmiausia tai darbuotojų interesus ir bus pakeliama našta verslui, ypač smulkiajam verslui“, – teigė S. Skvernelis.
Vyriausybę, dalį darbdavių ir profsąjungų suburianti Trišalė taryba antradienį vėl pradeda svarstyti MMA didinimą. Šį kartą MMA turėtų būti nustatyta pagal formulę, tačiau kai kurie darbdaviai nori ją tobulinti.
Buvęs Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas BNS anksčiau sakė, kad dabar bus pateiktas pirminis siūlymas didinti MMA nuo kitų metų pradžios.
Trišalė taryba pernai nusprendė, kad MMA turi būti 45-50 proc. vidutinės algos, o konkretus santykis bus lygus keturių didžiausią santykį turinčių Europos Sąjungos (ES) šalių vidurkiui, tačiau turės išlaikyti 45-50 proc. ribą.
Pernai MMA buvo padidinta 20 eurų iki 400 eurų.