D. Britanijoje gyvenusio turtingo Rusijos verslininko Aleksandro Perepiličnijaus kūnas buvo rastas prie jo prabangaus namo Surėjaus grafystėje. Turtingas verslininkas prieglobsčio D. Britanijoje paprašė prieš trejus metus, kuomet pradėjo nesutarti su stipria kriminaline grupuote. Jam buvo 44 metai ir, kiek žinoma, sveikatos problemomis jis nesiskundė.
Teigiama, kad A. Perepličnijus buvo pagrindinis liudininkas prieš „Kliujevo grupę“ – korumpuotų Rusijos pareigūnų ir nusikaltėlių grupuotę, kuri kaltinama pasisavinusi milijonus dolerių mokesčių. Be to, jis buvo liudininkas ir tiriant advokato Sergejaus Magnickio bylą.„The Independent" rašo, kad A. Perepiličnijus yra ketvirtas su šiuo skandalu susijęs asmuo, kuris staiga mirė.
Surėjaus policija pranešė, kad mirties priežastis dar nėra tiksliai nustatyta, tyrimas ir įvairūs testai yra vykdomi toliau. Pasak pareigūnų, ruso mirties aplinkybės nelaikomos įtartinomis.
Verslininkas mirė prieš dvi savaites, šeštadienį, tačiau apie jo mirtį paskelbta tik dabar.
A.Perepiličnijaus suteikta informacija atskleidė, kaip grupė mokesčių pareigūnų Rusijoje staigiai praturtėjo po mokesčių sukčiavimo bylos, iškeltos britų investicijų fondui ir, naudodamiesi sąskaitomis Šveicarijoje, pradėjo supirkinėti nekilnojamąjį turtą Juodkalnijoje ir Dubajuje.
Šiais metais Šveicarijos prokurorai pradėjo tam tikrų sąskaitų, priklausančių Rusijos pareigūnams, tikrinimą. Būtent A. Perepiličnijaus suteikta informacija jiems leido pradėti šį tyrimą.
Pasaulį ir Rusiją krečiančios sukčiavimo istorijos santrumpa.
Hermitage Capital kompanija Rusijoje buvo vienas didžiausių užsienio investuotojų, kol tapo didžiulės mokesčių aferos auka. Korumpuoti Rusijos vidaus reikalų ministerijos pareigūnai per policijos reidą pavogė kompanijos antspaudus ir vėliau siekė kompanijos sumokėtų mokesčių susigrąžinimo. Pinigai buvo pervesti, o bankas, gavęs pavedimą, netrukus bankrutavo.
Kompanijai atstovavęs advokatas Sergejus Magnitskis tyrė bylą ir įvardijo visą sąrašą Rusijos vidaus reikalų ministerijos pareigūnų, kurie galėjo dalyvauti šiame procese. Netrukus po to jis buvo suimtas vyrų, prieš kuriuos liudijo, apkaltintas sukčiavimu ir įkalintas. 2009 metų lapkritį jis mirė dėl nuolatinių kankinimų ir neteikiamos būtinos medicininės pagalbos.
Billas Browderis, kompanijos vykdantysis direktorius, vykdo nepaliaujamą šios istorijos viešinimo kampaniją ir ji jau tapo Rusijos gėda. Europos Sąjunga ir JAV yra paskelbusios „Kliujevo grupės“ narius nepageidaujamais asmenimis, siekiama didinti įvairių organizacijų galias kovojant su tarptautinėmis nusikaltimų grupuotėmis.
Rusijos vidaus reikalų ministerijos teigimu, šis sudėtingas nusikaltimas buvo įvykdytas lentpjūvės darbuotojo ir plėšiko, kurie yra nuteisti 5 metams.
Iš pradžių daugiausia buvo tiriama Rusijos vidaus reikalų ministerijos, kuri prisidėjo prie S. Magnitskio mirties, veikla, tačiau dabar tyrimas plečiamas. Išplatinta informacija apie staigų mokesčių pareigūnų, kurie dalyvavo mokesčių susigrąžinimo procese, praturtėjimą. Šioje tyrimo stadijoje buvo pranešta, kad kompanijai padeda rusų verslininkas, padėjęs atskleisti, kas nutiko su mokesčių pinigais.