Kadangi gulint padaugėja skysčių, supančių smegenis, kai kurie simptomai gali būti labiau išreikšti vos atsibudus, rašo express.co.uk.
2021 m. recenzuojamame žurnale „Cephalalgia“ paaiškinta: „Galvos skausmas yra vienas iš pagrindinių simptomų, siejamų su smegenų navikais.
Manoma, kad galvos skausmas, sukeltas smegenų navikų, pasižymi tam tikromis savybėmis, pavyzdžiui, kad jis sustiprėja ryte arba atsigulus, stiprėja atliekant Valsalvos tipo manevrus, jį lydi pykinimas ir / arba vėmimas.“
Kankina iki 60 procentų pacientų
„Roswell Park Comprehensive Cancer Centre“ teigiama, kad kiekvienas pacientas skausmą jaučia savaip.
„Dažnai skausmas apibūdinamas kaip bukas, „spaudžiantis“, nors kai kurie pacientai jaučia ir aštrų ar duriantį skausmą“, – paaiškino sveikatos priežiūros įstaiga.
Smegenų navikų sukeltas galvos skausmas, dar vadinamas cefalalgija, gali pasireikšti tam tikroje smegenų dalyje ir gali būti labiau išreikštas, kai žmogus kosėja, čiaudi ar pasilenkia.
Gydytoja Lindsay Lipinsky, „Roswell Park Comprehensive Cancer Centre“ onkologijos profesoriaus asistentė ir neurochirurgė sakė, kad vertėtų atkreipti dėmesį ir į kitus požymius.
Gydytoja paaiškino: „Skaičiuojama, kad 50-60 proc. pacientų, kuriems diagnozuojamas smegenų navikas, diagnozės metu jaučia galvos skausmus.
Dažniausiai jie pasireiškia kartu su kitomis neurologinėmis problemomis, pavyzdžiui, priepuoliais ar kalbos sutrikimu, kurie padeda nustatyti diagnozę.“
Kiti simptomai
Kai kuriuose pranešimuose teigiama, kad požymiai gali būti gana tolygiai pasiskirstę tarp židininių ir nežidininių simptomų.
Židininiai simptomai paprastai signalizuoja apie nervų, nugaros smegenų ar galvos smegenų funkcijos sutrikimus, kurie veikia tam tikrą kūno sritį.
Kai tinkamai nefunkcionuoja nervai, nugaros ar galvos smegenys, gali pasireikšti silpnumas ar tam tikrų maisto produktų ar skysčių rijimo problemos.
Kita vertus, ne židininiams požymiams priskiriami simptomai apima galvos skausmus, asmenybės sutrikimus, regos pokyčius ir nestabilumą.
Dr. L. Lipinsky pridūrė: „Kaukolė iš esmės yra sfera, kurios viduje yra tam tikras kiekis audinių. Pridėjus daugiau audinio, pavyzdžiui, auglį ar kraujo krešulį, padidėja slėgis tarp smegenų ir kaukolės, kuri negali išsiplėsti, kad jas sutalpintų.“
Dažnai dėl auglio padidėjęs spaudimas jaučiamas pakaušyje. Tačiau reikėtų pažymėti, kad šį spaudimą gali sukelti ir nepiktybinis auglys.