Niekam ne paslaptis, kad mūsų tautos politinis aktyvumas kiek išsidvokęs. Bet pačiais sunkiausiais mūsų istorijos etapais mes sugebame suimti save į rankas ir susivienyti, mūsų tautos ateities ir gerovės labui. Tada mums nesvarbu, kas Tas šalia mūsų esantis. Jis gali būti neturtingas, nepopuliarios profesijos, neypatingos išvaizdos, netradicinės orientacijos ar neaiškios praeities. Dėl aukštų tikslų mes pasiruošę užmerkti akis mažiems šalia esančio trūkumams.
Taip kilniam tikslui susivienijo ir visi kandidatai į prezidentus. Visi, kaip vienas kumštis, svarstė, kaip pritraukti lietuvių dėmesį ir, be abejo, balsus ateinantiems prezidento rinkimams. Gvildenę idėjas iki penktos valandos ryto, vieningai pripažino, kad A. Valinsko siūlomas projektas – talentų šou „Duetas su kritusia žvaigžde”, susilauks didžiausio populiarumo. Burtų keliu kiekvienas kandidatas į prezidentus sau į porą gaus Lietuvos žvaigždę. Savo programos pasirodymo metu kiekvienas kandidatas stengsis atskleisti rinkėjams savo talentus ir sugebėjimus. Talentų šou bus rodomas per Nacionalizuotą Susiaurintą Televiziją, o gegužės 17-tą dieną tauta balsuodama nuspręs, kas labiausiai vertas prezidento posto (posto, nes vertų vardo kažin ar atsiras).
Geidžiamiausia kandidatė
D. Grybauskaitei į porą teko M. A. Pavilionienė. Dalia nusprendė pademonstruoti savo anglų kalbos sugebėjimus ir padeklamuoti kokį Šekspyro kūrinį originalo kalba. Ji labai norėjo skaityti Hamleto monologą „būti ar nebūti….(prezidente)“. Tačiau Aušrinė nėra ta moteris, kuri gali tyliai ir nepastebimai pastovėti vyro šešėlyje. Taigi, teko pasirinkti „Romeo ir Džiuljeta“, kur abu vaidmenys yra lygiaverčiai. Tiesa, ir čia iškilo problemų. D. Grybauskaitė norėjo vaidinti Romeo, dievagojosi, kad puikiai supranta Romeo psichologiją ir jai nebūtų sunku atskleisti jo charakterį. O M. A. Pavilionienei atrodė, kad Džiuljetos vaidmuo yra antraeilis, ir feministinės pažiūros neleido jai vaidinti savižudės moterėlės, kuri griebėsi butelio dėl nepavykusios meilės.
D. Grybauskaitė, kaip tikra diplomatė, bandė derėtis, tvirtindama, kad nėra taip sunku vaidinti moterį. Galiausiai buvo atrastas kompromisas ir nuspręsta, kad abi vaidins Romeo.
Apsikiaušiniavęs kandidatas
A. Zuokui, kaip tikras Dievo pirštas, į porą teko R. Paksas. Jie ilgai svarstė, kokią programą galėtų pademonstruoti. R. Paksas pasiūlė praskristi lėktuvu virš Lietuvos. Jo nuomone, A. Zuokas galėtu išreikšti tautai palankumą numesdamas jiems kiaušinių, o pats R. Paksas siūlėsi patapšnoti natūraliais, savo paties pagamintais produktais. Bet A. Zuokui neatrodė, kad ši idėja atspindi jo talentą, jam visuomet labiau sekėsi imti negu duoti. A. Zuokas svarstė apie galimybę atlikti iliuzionistinius triukus, galbūt jis galėtų iš vienos vietos į kitą teleportuoti V. Drėmą. Galiausiai Paksas pasiūlė A. Zuokui iš viso atsisakyti kandidatavimo idėjos: „Aukštai kilęs, žemai krisi, sakau tau kaip lakūnas.“ A. Zuokas paklausė seno vilko. Juk meras merui - ne priešas, juo labiau meras merui - ne prezidentas.
Didysis kandidatas
V. Ušackui į pagalbą (kaip šuniui penkta koja) teko E. Zingeris. V. Ušackas svarstė, ar nevertėtų jam savo programos metu kaip kokiam Vytautui Didžiajam ant arklio apjoti kadaise egzistavusios LDK sienomis, su gudais tikrai jam pavyktų dėl to susitarti. E. Zingeris pasisiūlė joti jam įkandin ant asilaičio. Tokio dueto V. Ušackui mažiausiai reikėjo. Tai būtų totalinis jo įvaizdžio sunaikinimas. V. Ušackas atrodytų ne kaip Vytautas Didysis, o kaip Donkichotas su Sanča Pansa. Bet gal dar ne viskas prarasta? Gal duetų pasirodymas vyks šabo metu ir E. Zingeris negalės dalyvauti. Jei religijos korta nesužais, lieka - tikimybių teorija. Gal E. Zingeris tiesiog pamirš atjoti. Taigi, kaip tikras azartiškas žaidėjas V. Ušackas pastatė viską ant kortos ir, dėl visa ko, nusprendė vadovautis olimpiniu principu – svarbu ne laimėti, svarbu - dalyvauti.
Draugas (ne)kandidatas
Draugui A. Paleckiui, kaip grūdas aklai vištai, teko draugas A. Butkevičius. Svarstydamas apie savo talentus draugas A. Paleckis pareiškė, kad jo programos tikslas – tik vienas – pritraukti kuo didesnį susidomėjimą savo asmeniu. Jo manymu, yra du patikrinti ir laiko išbandyti būdai, kaip tai padaryti. Pirmas būdas – skandalas, antras būdas - paduoti ką nors į teismą. Būnant poroje su draugu A. Butkevičium įmanoma ir viena, ir kita. Taigi buvo pasirinkta tokia pasirodymo eiga: iš pradžių draugas A. Butkevičius ims kyšį iš draugo A. Paleckio, paskui draugas A. Butkevičius duos kyšį draugui A. Paleckiui, galiausiai jie vienas kitą paduos į teismą už šmeižtą.
Narciziškiausias kandidatas
A. Valinskui į porą siūlėsi V. Uspaskichas. Net agurkų siūlė, bet A. Valinskas kategoriškai pareiškė, kad į duetą su V. Uspaskichu tikrai neis. A. Valinskas pasakė, kad mieliau jis bus poroje su gaidžiu nei su V. Uspaskichu. Taigi, sau į porą A.Valinskas pasiėmė kolegą .....A. Valinską. Deja, A. Valinskui vis tekdavo priminti kolegai A. Valinskui, kad jis jau nebėra tik jo kolega, bet vienas iš trijų pagrindinių valstybės pareigūnų. Klausimų dėl programėlės A. Valinskui neiškilo, jis aiškiai žinojo, ką jam su savimi daryti. Tik svarstė, kuria ranka tai geriau daryti. Galiausiai nusprendė, kad išdalinti tautai tris milijonus (sutaupytus apkarpius seimūnų algas) tikslingiausia būtų kaire ranka, tuo tarpu dešinė liks laisva tam atvejui, jei koks rinkėjas norėtų ją paspausti. O kad pinigų atrodytu daugiau ir jo pasirodymas truktų ilgiau, A. Valinskas įpareigojo kolegą A. Valinską tris milijonus atgabenti smulkiais.
Kandidatas į ...vairuotojus
G. Kirkilas burtų būdu (bent jau taip pristatoma) sau į duetą gavo V. Uspaskichą. Kadangi G. Kirkilas visuomet norėjo būti vairuotoju, kaip ir jo du broliai, tai savo programos metu labai troško pademonstruoti savo vairavimo sugebėjimus. Bet V. Uspaskichas jam tiesiai šviesiai pasakė: „Tu, Gediminai, visai tūpas, koks iš tavęs vairuotojas? Tavo programą stebės visa tauta, kas, jei bevairuodamas atsitrenksi į tautą ir ne tik nublokši ją dešimčia metų atgal, o pastumsi ją geografiškai.“
Taigi, buvo nuspręsta, kad G. Kirkilas savo pasirodymo metu darys tai, ką geriausiai moka. O geriausiai jis moka pūsti. Pradžioje jis galėtų papūsti dūmus, paskui muilo burbulus, gal dar galėtų papūsti miglą ant tautos. O savo pasirodymo pabaigai G. Kirkilas pūs į vieną dūdą su VP (Vilniaus pučiamųjų) orkestru.
Buvo ir daugiau norinčių kandidatuoti į prezidentus, bet A. Valinskas pasiuntė juos velniop.
Pabaiga
Gal projektas būtų ir pavykęs, jei ne mažytis nesusipratimas.
G. Kirkilas savo pasirodymo metu pripūtė tiek dūmų ir miglos, kad tauta nieko nebegalėjo matyti. Pasinaudojęs tuo momentu, A. Valinskas klasikiniu Buratino metodu spėjo užkasti pinigėlius į žemę, nes jam pasirodė, kad Finansų ministeriją valdantis katinas Bazilijus kėsinasi į tautos milijonus. Tamsoje kažkoks Albinas nunuodijo V. Ušacko žirgą. Kaip tai žema(itiška)! D. Grybauskaitė visus iškoneveikė, o A. Paleckis padavė visus į teismą.
Na ir nafig.
Rūta Jokšas