Šį išbandymą vyriškis pradėjo praeitų metų rugsėjį ir tęsti turėtų iki gegužės mėnesio. Jis gyvena senoviniame ūkyje, be jokių šiuolaikinių patogumų ir komunikacijos priemonių.
Projekto „Herojus“ sumanytojas – Aleksejus Ovčarenko, dirbantis renginių organizavimo agentūroje „Ratobor“. 2006-aisiais įkurta agentūra yra parengusi jau ne vieną panašų istorinį projektą. Aleksejus ir Pavelas pradėjo aptarinėti visas projekto detales gerokai prieš jam prasidedant ir susitelkė į du svarbiausius dalykus – istoriją ir psichologiją. Tikimasi ištirti socialinius ir psichologinius asmenybės pokyčius bei išsiaiškinti, kokią svarbą turi modernių žmonių parama vieni kitiems.
Pasirinkto 8 mėnesių laikotarpio turėtų pakakti kai kurioms išsikeltoms hipotezėms patikrinti. Žiema projektui įgyvendinti pasirinkta neatsitiktinai – šiuo metų laiku žmogaus laukia daugiau išgyvenimo išbandymų. Pavelo ūkis įsikūrė izoliuotoje miško proskynoje, viskas čia pastatyta naudojant XI a. Rusijoje naudotus įrankius. Visą Pavelo ūkį sudaro keletas pastatų: pagrindinis namas, tvartukas, rūkykla ir tualetas.
Projekto taisyklės – gana griežtos: galima naudoti tik autentiškus įrankius ir maistą. Pavelas mis tuo, ką pats pasigaus ar susirinks miške, sužvejos upėje. Su išoriniu pasauliu jam leidžiama bendrauti tik kartą per mėnesį ir tik su projekto kūrimo grupe bei mokslininkais.
Palikti ūkį Pavelas gali tik tuo atveju, jei jo gyvybei iškiltų rimtas pavojus: susilaužytų ranką ar koją, būtų kraujo užkrėtimas ar panaši rimta grėsmė. Tačiau dėl gripo ar patemptų galūnių projektas nebus sustabdytas, vyriškis bandys išgyventi kaip ir praeities žmonės. Tik taisyklių laikymasis užtikrins mokslinę projekto sėkmę. Pavelas anksčiau negyveno tokiomis sąlygomis, jis yra modernaus gyvenimo atstovas. Tad jam teko ne tik pasiskaityti apie senovės žmonių buitį, bet ir gerokai patobulinti savo įgūdžius.
Kokia šio žmogaus diena? Prieš pamelždamas ožką ir pusryčiaudamas jis patikrina savo ūkį. Tada prisiskaldo malkų ir atsineša iš šulinio vandens. Orams atvėsus – apšiltina savo medinę trobelę mėšlu. Didžiąją dienos dalį jis dirba įvairius fizinius darbus. Sunku suvokti, kiek pastangų tenka įdėti, kad turėtum maisto.
Pagyvenęs gamtoje Pavelas gali patarti, kada viščiukas yra tinkamas pjauti ar kaip išmėsinėti visą paukštį. Kiekviena smulkmena jo gyvenime dabar yra svarbi. Turėtumėte pamatyti, kaip saugo kiaušinius, kad šie nesudužtų. Norėdamas pasišildyti vandens jis paprasčiausiai įmeta karštus akmenis į vandens kubilą – ir štai vanduo marškiniams skalbti ar pačiam nusiprausti paruoštas.