• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos karinių oro pajėgų vyriausiasis vadas armijos generolas Vladimiras Michailovas pareiškė, kad Rusijos žvalgybiniai lėktuvai vykdo mokomuosius skrydžius virš neutralių Baltijos jūros vandenų, ir tai yra atsakas į NATO žvalgybos lėktuvų AWACS skrydžius.

REKLAMA
REKLAMA

"Kiekvienas suprantame, kad mokymo tikslais lėktuvai virš svetimų teritorijų neskraido. Kad nieko neįžeistume, vakar daviau nurodymą dėl lėktuvų A-50 ir Su-24MP skrydžių savo teritorijoje, - pareiškė V.Michailovas penktadienį žurnalistams Maskvoje. - Šiandien A-50 pakilo virš neutralių Baltijos vandenų ir nutūpė Kaliningrado srities Chrabrovo aerodrome. Rytoj mano nurodytu laiku jis pakils iš šio aerodromo ir grįš į bazę Ivanove".

REKLAMA

"Tai jokia demonstracija, tiesiog nenoriu būti niekam skolingas, be to, ir įguloms reikia treniruotis", - sakė vadas.

Dėl demonstracinių AWACS skrydžių Lietuvoje ir Latvijoje priekaištus Baltijos šalims išsakė Rusijos užsienio reikalų ministerija bei keli aukšti Rusijos kariuomenės vadovybės atstovai, kurie reikalavo, kad skrydžiuose dalyvautų Rusijos stebėtojas.

REKLAMA
REKLAMA

NATO AWACS orlaivių pirmoji - "Tigro eskadrilė" yra dislokuota Aljanso KOP bazėje Gailenkirchene Vokietijoje. AWACS taip pat dislokuoti Aktiono oro pajėgų bazėje Grakijoje, Trapanio - Italijoje, Konijos - Turkijoje, Orlando - Norvegijoje.Orlaivį "E-3 AWACS" sukūrė JAV bendrovė "Boeing" vieno savo civilinių orlaivių - lainerio "Boeing 707" pagrindu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Virš lėktuvo fiuzeliažo sumontuota aptaki "lėkštė" - radaras apžvelgia oro erdvę 360 laipsnių. Priklausomai nuo skrydžio aukščio, lėktuvas gali stebėti oro erdvę 320 kilometrų spinduliu. Radaras gali vienu metu aptikti, atpažinti ir sekti objektus virš sausumos ir jūros - užduotis, dėl įvairių priežasčių neįgyvendinamas sausumoje dislokuotiems radarams.

AWACS taip pat gali būti naudojamas paieškos ir gelbėjimo operacijose.AWACS orlaivius, be NATO, nuo 1977 metų naudoja JAV, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Saudo Arabijos karinės oro pajėgos.

"Interfax"-BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų