• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu Rusijos verslo elito viršūnėse tvyro neramios nuotaikos. Vakarų sankcijų grėsmė verčia oligarchus šalintis Kremliaus, rašoma „Financial Times“.

Pastaruoju metu Rusijos verslo elito viršūnėse tvyro neramios nuotaikos. Vakarų sankcijų grėsmė verčia oligarchus šalintis Kremliaus, rašoma „Financial Times“.

REKLAMA

Nuolatos pabrėžiama, kad ignoruoti oficialius Kremliaus kvietimus – ne pats geriausias būdas vykdyti veiklą Vladimiro Putino valdomoje Rusijoje. Tačiau situacija dabar tokia, kad rodytis ten – ne mažiau rizikingas veiksmas. Tokio pobūdžio dilema galėjo kilti Rusijos oligarchų ir verslo elito atstovams praėjusią savaitę, kuomet artėjo jų darbdavių ir V. Putino kasmetinis susitikimas, rašoma leidinyje.

Pastaruoju metu Kremliaus „toksiškumas“ verslo pasaulyje pradėjo reikšti tai, kad būti arti V. Putino nebėra tai, kuo gali garsiai didžiuoti ar skelbti visam pasauliui – ypač Vašingtone. Kol amerikiečių valdininkai praėjusiais metais svarstė, ką čia dar iš su V. Putino režimu siejamų rusų korporacijų gigančių derėtų pasiųsti į sankcijų nokdauną, daugelis iš milijardus dolerių vien ryšiais su Kremliumi susižėrusių asmenų gūžčiojo pečiais ir aiškino, kad „su prezidentu jų nesieja praktiškai niekas“.

„Jeigu kviečia – reikia eiti“

Maža to, bet kuris verslas dabar itin alergiškai reaguoja į net menkiausius užsiminimus apie ryšius su Kremliumi. Sankcijos gali smogti netikėtai, tai parodė praėjusiais metais JAV Finansų ministerijos pristatytas Kremliaus „patikėtinių rato“ sąrašas. Neprireikė net sankcijų – užteko viešai paskelbti šį sąrašą ir daugelis jame atsidūrusių įmonių patyrė milijardinių nuostolių.

REKLAMA
REKLAMA

Tad tiems, kurie nesugeba įtikinti savo nepriklausymu Kremliaus ratui, gresia Olegos Deripaskos ir Viktoro Vekselbergo likimai. Sugebėjusiems dar „neapsišviesti“ ir likti kaltinimų priklausant Kremliaus patikėtinių kastai verslininkams turėjo gerokai drebėti rankos vien nuo minties, kad teks prieš kameras ir fotografus sėstis prie vieno stalo su Rusijos prezidentu.

REKLAMA

Putino Rusijoje šis kasmet vykstantis renginys yra reguliaraus priminimo tiems keletui žmonių, kurie užsigyveno pasakiškus turtus pavyzdys, primenantis, kam gi jie turėtų būti dėkingi, rašoma „The Financial Times“.

„Jeigu jis prašo jūsų ten būti, tai geriau jau būkit. Tai nėra aptarimo klausimas“, – cituojamas vienas iš susitikimo dalyvių. Sutikimo svečių sėdėjimo planas reiškia, kad nėra galimybių pasirinkti „tolimesnę“ vietą nuo tų, kuriuos Vašingtonas įvardija keliančiais pavojų. „Tu nežinai, šalia ko sėdėsi, kol neatvažiuosi“, – pridūrė „Financial Times“ pašnekovas.

Tačiau tikroji atsiliepimo Kremliui kaina gali būti grėsmingesnė, negu baimė patekti į kadrą spaudžiant V. Putinui ar artimiausiems jo parankiniams ranką. V. Putinas nepamiršo šalies verslo lyderių paprašyti investuoti į nacionalinius projektus, o ignoruoti tai, ką pasako Kremliaus vadas yra pavojingiau už galimas Vakarų sankcijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų