Esant didelei įvairovei kultūrinių programų Lietuvoje, tik vienintelė niša liko pamiršta: aukšto lygio autorinė (bardinė) daina!
Daugelis tų, kuriems Bulato Okudžavos, Vladimiro Visockio, Aleksandro Galičio, Seržo Ginzburgo ir kt. kūryba buvo (ir tebėra) artima širdžiai nerado Rytų ir Vakarų gastrolierių tarpe tų, kurie galėtų patenkinti jų dvasinius poreikius. Pagaliau ir „į jų gatvę atėjo šventė“!
Renginių organizavimo agentūros „DRUG“ kvietimu gegužės 17 dieną Vilniuje, Rusų Dramos teatro scenoje pasirodys pati ryškiausia ne tik šiandieninio rusų, bet ir viso pasaulio šansono ir bardinės dainos „žvaigždė“ – nuostabus atlikėjas, šmaikščiausių ir melodingiausių dainų autorius Timūras Šaovas (www.shaov.ru) ir atliks programą pavadinimu „Ir kokia mūza man šiandien įkando?“.
Šaovas - dainų autorius ir atlikėjas, pačiai žinomas ne tik Rusijoje, bet ir už jos ribų. Jis pasižymi individualumu ir įvairiapusiškumu. Jo dainos skamba Grušinsko festivalyje, radio stoties „Šanson“ eteryje. Plačiajai publikai Timūro Šaovo kūryba tapo žinoma 1996 - 1997 metais, nors gitarą šis atlikėjas į rankas paėmė dar būdamas trylikos metų amžiaus. Apie Šaovo kūrybą kalbama tai, jog jis, kaip niekas kitas, sugeba kurti šmaikščius tekstus socialine - politine tema, kitų autorių dainos skamba „arba piktai, arba verčia išspausti ašarą“. Šis optimizmas jo kūrybą padaro kitokią negu Galičo, kurio kūryboje nuolat girdimos tragiškos natos.
„Įdomu yra tai, kad Timūro dainos patinka ir 18-mečiams, ir 40-mečiams, ir 60-mečiams, patinka Maskvos gyventojams (koncertų metu susirenka pilnos salės žiūrovų), Kišiniovo („girdėjome dainą apie Betmeną su Zaporožiečiu, bet nežinojome, kas atlieka“), San Francisko („o kodėl jis pas mus neatvažiuoja?“) ir Haifos (ten pro atvirus automobilių langus veržiasi daina apie Mišanią, registruotą Izraelyje). Jūs suprantate, kuo tai kvepia?
Tai kvepia tarptautine meile! (Asia Kramer, laikraštis „Panorama“, San Franciskas)
Šaov Timūras Sultanovičius gimė 1964 metų liepos 14 dieną Čerkeso mieste. 1997 metais baigė Stavropolio medicinos institutą, po to 12 metų dirbo gastroenterologu - endoskopistu Zelenčiuko regioninėje ligoninėje, kuri randasi 25 km nuo Nižnij Apchiro kaimelio (žymaus dėl savo observatorijos). Tuo pat metu kūrė dainas. Pasak Šaovo, specialiai jis neperėjo prie autorinių dainų kūrimo, jos palengva įlindo į mano gyvenimą.
Ir dabar jos yra įlindusios tiek, jog tapo privalu užsiimti tuo profesionaliai.
1995 metais tapo autorinės dainos laureatu Griušinsko festivalyje Samaros mieste. 1997 metais tapo Maskvos festivalio
laureatu. Nuo 1999 metų pradėjo užsiimti autorine daina profesionaliai.
Nuo 2002 metų gyvena Maskvos mieste. 2001 metų balandžio 4 dieną Timūras Šaovas tapo vieninteliu bardu, gavusiu profesionalią premiją satyros ir humoro žanre „Zolotoj Ostap“. Taip pat tapo nacionalinės premijos „Metų šansonas 2003“ laureatu.
Per šiuos metus jis spėjo pasirodyti beveik visuose didžiuosiuose Rusijos šalies miestuose, taip pat ne kartą koncertavo Vokietijoje, Olandijoje, JAV, Kanadoje, Izraelyje, Latvijoje, Lietuvoje, Estijoje. Ukrainoje. Baltarusijoje.
Paveikslai, kuriuos savo dainuose „piešia“ Timūras, labai tikroviškai vaizduoja mus supančią aplinką, jie kupini filosofinės minties, reljefų, todėl neįmanoma jų nepastebėti. Ir visiškai nesvarbu kurioje šalyje, ar kokiu metu vyksta dainos veiksmas, klausytojas supranta, jog daina apie mus, šiandien gyvenančius žmones.
„Timūras Šaovas - absoliučiai genialus žmogus, kuris sugalvojo žanrą - apie mūsų gyvenimą pasakoti nuotaikingai. Taip nuotaikingai ir taip ironiškai pasakoti apie mūsų gyvenimą sugeba tik Timūras, daugiau to niekas nesugeba. Bendrai kalbant, jis - Zoščenka, „bardinis“ Zoščenka. Ir taip pat, kaip Zoščenka - kol skaitai jo kūrybą, ir tau juokinga, užverti knygą - pasidaro labai liūdna, taip pat ir su Timūro Šaovo kūryba“ (Ištrauka iš A. Maksimovo interviu „Estijos jaunimas“).
Timūro Šaovo kūryboje labai daug ironijos, truputis cinizmo plius daug daug talento. Septynių albumų autorius: „Nuo Bodlero iki bordelio“ („Ot Bodlera do bordelia“), „Grąžinkit, niekšai, optimizmą“! („Vernite, tvari, optimizm!“), „Meilės skaitalas“ („Liubovnoe ctivo“), „Mūsų laikų pasakos“ („Skazki nasego vremeni“), „Klasikos ilgintis“ („Po klasike toskue“), „Pasirink mane!“ („Vyberi menia!“), „Laisva dalelė“ („Svonodnaja castica“). Vedęs, turi 3 vaikus.