Didžiausio privataus Rusijos radijo holdingo "Rusijos naujienų tarnyba" (RNT) žurnalistai trečiadienį pranešė, kad iš valstybinės televizijos atėjusi naujoji vadovybė pareikalavo neleisti į eterį Kremliaus oponentų.
Vladimirui Putinui tapus prezidentu, beveik visos pagrindinės elektroninės žiniasklaidos priemonės Rusijoje perėjo Kremliaus kontrolėn, ir analitikai mano, kad artėjant kitąmet vyksiantiems valstybės vadovo rinkimams spaudos suvaržymai tik didės.
RNT vadovybė neigia cenzūros egzistavimą, bet žurnalistai tvirtina, kad būtent valdžia neleido rengti tiesioginių reportažų iš neseniai Maskvoje ir Sankt Peterburge vykusių opozicijos protesto akcijų, kurių dalyvius milicininkai talžė guminėmis lazdomis.
Agentūrai "Reuters" vienas iš radijo žurnalistų sakė, jog jiems buvo aiškiai pasakyta, kad Garis Kasparovas ir Michailas Kasjanovas bei jų vadovaujamos jėgos - jau išsemta medžiaga, ir klausytojams tai nebeįdomu.
Naujieji vadovai taip pat ragino daugiau dėmesio skirti Kremliui lojalios partijos "Vieninga Rusija" atstovams, pasakoja žurnalistai.
Pasak jų, radijuje dirbantys žmonės vis dažniau susimąsto, jog reikia ieškotis naujo darbo.
"NE EKSTREMIZMUI"
Du iš naujųjų tarnybos vadovų, tarp jų ir generalinis direktorius, atėjo iš televizijos valstybinio Pirmojo kanalo, kuris tik pozityviai nušviečia V.Putino veiklą.
Radijui vadovauti ėmęs Aleksandras Školnikas paneigė, jog egzistuoja juodasis opozicijos politikų sąrašas ir tokią informaciją pavadino "kvailyste".
Jis teigė "Reuters", kad informaciją riboja tik trys parametrai: aktualumas, įdomumas ir neekstremistinis pobūdis.
RNT visada atsargiai nušviesdavo naujienas, susijusias su Kremliumi, tačiau prieš savaitę atsistatydinęs ankstesnis jos vadovas Michailas Baklanovas įsitikinęs, kad dabar informacija pateikiama neabejotinai vadovaujantis "Vieningos Rusijos" interesais.
V.Putinas visada neigė bet kokius žiniasklaidos suvaržymus, o žmogaus teisių gynėjai tvirtina, kad per 7 jo valdymo metus spaudos laisvė gerokai apkarpyta.
Dešimtąjį dešimtmetį žurnalistiniais tyrimais išgarsėjęs televizijos kanalas NTV tapo daug pagarbesnis Kremliui, kai perėjo "Gazprom" kontrolėn.
Dujų bendrovė įsigijo ir laikraštį "Izvestija", kurio vyriausiasis redaktorius 2004 metais buvo atleistas už tai, kad atvirai nušvietė įkaitų dramą Beslane, per kurią žuvo daugiau kaip 330 žmonių.