Atsiųstuose dokumentuose yra nurodomos metodinės rekomendacijos dėl mokymo proceso rengimo ir mokymo įstaigų
Kransnojarsko švietimo ministerijos klerkai leidiniui patvirtino, kad dokumentas dėl karo meto tvarkos iš tiesų buvo išsiuntinėtas vietos savivaldos atstovams, prašant jį išplatinti mokymo įstaigų vadovams. Krasnojarsko krašto švietimo ministerijos atstovė Nadežda Kvitkovskaja leidiniui RBK teigė, kad „mobilizacinis pasiruošimas yra numatytas federaliniame įstatyme, „visos organizacijos, įskaitant ir švietimo, turi privaloma tvarka žinoti, kaip elgtis kritinėse situacijose“.
„Dėl to dokumento, tai jis buvo vidinio naudojimo, todėl dabar atitinkamos tarnybos tikrina, kur ir kas paviešino duomenis“, – pažymėjo N. Kvitkovskaja.
2016-aisiais Rusijoje pradėtas netikėtas ginkluotųjų pajėgų ir valdžios institutų patikrinimas. Tuomet buvo tikrinamas Ryšių ir komunikacijos, Finansų, Pramoninės prekybos ministerijų, Rusijos rezervo ir Centrinio banko pasirengimas veikti karo sąlygomis.
Rusijos gynybos ministerijos teigimu, šios tarnybos „turės užtikrinti pervedimo į karo laikmečio sąlygas procesus, tokius kaip mobilizacija ar teritorinės gynybos atsakomybės paskirstymas“.
Jau šių metų lapkritį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad „visos strateginės ar didžiosios bendrovės nepriklausomai nuo jų nuosavybės teisių“ privalo būti „pasirengusios greitai didinti gynybinės produkcijos gamybą“.
Nuo rugsėjo mėnesio šalyje „siaučia telefoniniai teroristai“, nenustatyti asmenys skambina teisėsaugininkams ir praneša apie užminuotus pastatus. Tokiu atveju visos gelbėjimo tarnybos ir teisėsaugos institucijos privalo imtis evakuacijos darbų, kurie dažnai apima kelias dešimtis mokyklų ar prekybos centrų viename iš Rusijos miestų.
Rusijos teisėsauga teigia, kad tai yra telefoninių teroristų – „keturių rusų iš užsienio“ veikla. Jau beveik tris mėnesius skambinėtojų nesugeba nustatyti šios šalies saugumas, pridaryta milijardinių nuostolių dėl nutraukiamos verslo ar valstybinių įstaigų veiklos.
Tačiau yra versijų, kad tokiu būdu yra atliekamas „ne planinis“ atsakingų institucijų patikrinimas „realiomis sąlygomis“.