Rusija kartu ieško kitokių būdų atsverti NATO karinį pranašumą, ketvirtadienį per Seime surengtą diskusiją saugumo klausimais pabrėžė A.Šiuparis.
„Rusija kol kas išlieka nepajėgi pradėti plataus masto konvencinio karinio konflikto prieš NATO, tačiau vysto karinius pajėgumus ir seikia sukurti pajėgas, gebančias kovoti su bet kokiu priešu. (...) Rusija ieško būdų atsverti NATO konvencinį karinį pranašumą, ir tai stengiasi pasiekti kurdama šalia Rusijos politinėmis arba karinėmis priemonėmis kontroliuojamą erdvę“, - kalbėjo „antrukų“ vadovas.
Savo pranešime jis pastebėjo, kad nepaisydama finansinių sunkumų 2014 metais, Rusija tęsė planinį pajėgų perginklavimą ir ginkluotės remontą. „Svarbiausias Rusijos prioritetas išliko strateginių branduolinių pajėgumų, atliekančių atgrasymo funkciją, perginklavimas, kurio svarba Rusijai nekis ir ilgalaikėje perspektyvoje“, - sakė A.Šiuparis.
Tuo pačiu jis teigė, kad Rusijos turimi pajėgumai būtų pakankami regioniniam kariniam konfliktui su pirmosios linijos priešininkais, t.y. kaimyninėmis valstybėmis.
„Rusijos supratimu, tai būtų kelios regioninės valstybės“, - sakė A.Šiuparis.
„Konvencinio karo tikimybė Baltijos regionui išlieka maža, tačiau net ir NATO priklausančioms regiono valstybėms išlieka potencialiai pavojingos Rusijos naudojamos nekonvencinės arba paslėptos karinės priemonės. Bet neatmestina galimybė, kad Rusija gali ryžtis taikyti šias priemones prieš vieną Aljanso narių, tikėdamasi, kad NATO nepasieks konsensuso tai įvertindama kaip 5 straipsnio pažeidimą, todėl nesugebėtų laiku ir tinkamai reaguoti“, - kalbėjo departamento vadovas.
Jis pabrėžė, jog, palyginti su 2013 metais, grėsmių nacionaliniam saugumui sąrašą papildė nauja grėsmė - prieš NATO ir kaimynines valstybes nukreiptas Rusijos karinės galios demonstravimas.
„Jau dabar didelę žalą Lietuvos nacionalinio saugumo interesams daro ir grėsmę kelia Rusijos ambicijos ir aiškus apsisprendimas jas įgyvendinant naudoti karinę jėgą, į NATO silpninimą ir dezintegraciją nukreipti Rusijos Federacijos veiksmai ir intencijos, prieš Lietuvą vykdomos informacinės atakos ir operacijos, Rusijos vykdomas kibernetinis šnipinėjimas ir galimos kibernetinės atakos prieš Lietuvos informacines sistemas ir tinklus, intensyvi Rusijos žvalgybinė veikla Baltijos regione“, - kalbėjo A.Šiuparis.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.