Invazijoje į Gruziją dalyvavusi Rusijos 58-oji armija nebuvo panaši modernią kariuomenę, rašo „The Times“.
Pergalę Rusija iškovojo dėl didžiulio kiekybinio pranašumo ir vadovėlinės sovietinio stiliaus strategijos, kuri pagrįsta detaliu veiksmų planavimu ir palieka mažai vietos lankstumui. Priešininkus Rusijos kariuomenė gąsdino savo kiekiu, o ne ypač tiksliais ginklais.
Kaip teigia rusų kariuomenės ekspertas Christopheris Langtonas, Rusija turėtų mokytis iš JAV kampanijų Irake ir Afganistane, nes operacija Gruzijoje buvo pasenusio stiliaus kova su Šaltojo karo eros ginklais.
Pasak eksperto, Rusijos karinė technika buvo ne tik pasenusi ar prastai ginkluota, bet ir tokia nepatogi, kad kariai važinėdami dėl karščio negalėjo sėdėti tankų viduje. Rusų kariams trūko naktinio matymo, antiradarinių ir tiksliai į taikinį galinčių pataikyti ginklų.
Tačiau karas Gruzijoje parodė, kad nuo 1990 metų, kai kariuomenę kamavo korupcija, blogas vadovavimas ir prastas finansavimas, padėtis pasikeitė. Priešingai nei per pirmąjį Čečėnijos karą, Gruzijoje dauguma karių buvo profesionalūs. Rusijos pajėgos taip pat dabar yra daug judresnės, gali būti per trumpą laiką perkeltos iš vienos vietos į kitą.
Rusija paskelbė, kad vienas iš jos prioritetų yra atnaujinti kariuomenę, todėl didelė dalis jos naftos pelno virsta ir ateityje virs ginklais.