Rusijos Dūma patvirtino rezoliucijos projektą, kuriame rekomenduojama pripažinti Gruzijos autonominių respublikų - Pietų Osetijos ir Abchazijos bei Moldavijos Padniestrės provincijos nepriklausomybę, rašo „russiatoday.ru“.
Išnagrinėję Abchazijos ir Pietų Osetijos prašymus Dūmos deputatai siūlo rekomenduoti Rusijos Prezidentui ir Vyriausybei pripažinti abiejų respublikų nepriklausomybę. Rezoliucijos projekte taip pat siūloma sustiprinti taikdarių pajėgas galimose Gruzijos ir jos autonominių respublikų konflikto vietose.
Anksčiau Dūmos deputatas Borisas Gryzlovas pareiškė, jog Rusija yra labai susirūpinusi dėl Gruzijos noro stoti į NATO bei konfliktų šios valstybėse pasienyje galimybės.
„Rezoliucija M. Saakašviliui ir jo užjūrio rėmėjams turėtų parodyti, kad Gruzijos teritorinis vientisumas dėl jų pačių veiksmų yra pavojuje. Dar daugiau, Gruzijos institucijos savo veiksmais šalyje pradėjo civilinį karą. Jos pareiškė, jog Pietų Osetija ir Abchazija niekada netaps NATO narėmis“, - teigė Dūmos komiteto vadovas Aleksejus Ostrovskis.
Anksčiau Rusija panaikino sankcijas Abchazijai, kaip sudėtinei Gruzijos daliai, ir atnaujino ekonominius ryšius su ja valstybiniu lygiu.
Akivaizdu, jog Maskva taip siekia priversti Gruziją pamąstyti dukart prieš stojant į NATO. Kremlius nori priversti Gruziją rinktis tarp teritorinio vientisumo ir narystės Aljanse. Moldova, kuriai panaši dilema kilo jau anksčiau, atsisakė pretenzijų tapti NATO nare tam, kad išlaikytų prorusišką Padniestrės regioną savo sudėtyje.
Jau balandį Aljanso viršūnių susitikime Bukarešte gali paaiškėti, jog Gruzija kviečiama prisijungti prie NATO narystės veiksmų plano. Tokiu atveju Rusija tikriausiai siektų kompensacijos ir žengtų likusius žingsnius pripažįstant nuo Gruzijos siekiančias atsiskirti respublikas kaip tautines valstybes.
Gruzija nuo pat nepriklausomybės atkūrimo kaltina Rusiją remiant abchazų ir Pietų Osetijos gyventojų separatistinius judėjimus.
Daug priekaištų kliūva vadinamiesiems Rusijos taikdariams, dislokuotiems šių respublikų teritorijoje. Dauguma Abchazijos ir Pietų Osetijos gyventojų turi Rusijos pilietybę, todėl regionų vadovai reiškia prieraišumą Kremliui.