Teismas pripažino 26 metų pietinio Krasnodaro miesto gyventoją Darją Poliudovą kalta dėl raginimų „pažeisti Rusijos teritorinį vientisumą“ ir ekstremistinių idėjų kurstymo, nurodė jos gynėjas Andrejus Sabininas naujienų agentūrai AFP.
Moteris pataisos darbų kolonijoje praleis pusantrų metų, kadangi šešis mėnesius ji jau buvo įkalinta, kol vyko tyrimas, sakė jis. D.Poliudova, kairiųjų aktyvistė, dažnai protestavusi prieš konfliktą rytinėje Ukrainoje ir demonstravusi solidarumą su Kijevu, 2014 metų rugpjūčio mėnesį į savo paskyrą įkėlė skelbimą apie „Maršą už Kubanės federalizavimą“, siekiant didesnės nepriklausomybės nuo Maskvos.
„Ji išplatino tokį skelbimą“, – sakė A.Sabininas ir pridūrė, kad tas „maršas“ taip niekada ir neįvyko. „Jos veiksmų keliamo pavojus visuomenei dydis neatitinka jos bausmės (griežtumo)“, – pridūrė jis.
Protesto organizatoriai kūrė tokius šūkius kaip „Kubanės Liaudies Respublika“, pašiepdami prorusiškų separatistų rytinėje Ukrainoje kalbos manierą. Maskva palaiko ukrainiečių sukilėlių reikalavimą suteikti jiems didesnę autonomiją ir ragina Kijevą priimti „federalizacijos“ įstatymus. Tuo metu Vakarai kaltina Rusiją Ukrainos separatistų rėmimu savo kariais bei karine technika.
Dar du asmenys, susiję su demonstracijos organizavime dalyvavusia grupe socialiniame tinkle VK, jau pabėgo į Ukrainą ir ten paprašė politinio prieglobsčio. Per praėjusius metus Rusijoje buvo priimti įstatymai, už dalyvavimą protestuose numatantys griežtas bausmes, taip pat ir laisvės atėmimo bausmes taikiems protestuotojams, kuriems anksčiau jau tris kartus buvo skirtos baudos.
Šiais metais trejų metų laisvės atėmimo bausmė buvo skirta vienam aktyvistui iš Tatarstano, kuris buvo apkaltintas separatizmu už tai, kad tariamai pasisakė už didesnę regiono nepriklausomybę nuo Maskvos.
Kijevas ir Vakarai kaltina Rusiją sukursčius Ukrainoje kruviną konfliktą, kuris nuo 2014 metų balandžio mėnesio nusinešė daugiau nei 9 tūkst. žmonių gyvybių. Nepaisant paskelbtų paliaubų, pavieniai susirėmimai Ukrainoje tęsiasi iki šiol.