Tuo pačiu, būtina ruoštis „blogiausiam scenarijui“, kaip tai yra daroma kitose šalyse, pažymėjo Rusijos premjeras.
„Gyventi reikia pagal galimybes“, – pareiškė D. Medvedevas, pažymėjęs, kad biudžeto ekonomija turės pirmiausiai paliesti išlaidas valstybės aparatui, o pajamas didinti turėtų būti galima pakeisti privatizavus dalį valstybės aktyvų.
Rusijos vadovas nepaaiškino, kaip galėtų atrodyti „blogiausi scenarijai“. Tačiau „rbc.ru“ šaltinis vyriausybėje pasakojo, kad dabar Finansų ministerija svarsto du „stresinio“ biudžeto variantus – jeigu naftos barelis kainuos 40 dolerių ir 25 dolerius. Pirmasis variantas laikomas baziniu. O patekus į antrojo aplinkybes atsiranda rizika jau oficialiais Rusijos vyriausybės skaičiavimais viršyti biudžeto deficitą daugiau nei 3 proc. BVP. Realizuojant šį variantą deficitas gali sudaryti 7,5 proc. BVP, teigia šaltinis vyriausybėje. Tuomet šalis turės imtis ne tik turimų rezervų visiško išnaudojimo, tačiau ir papildomų priemonių subalansuoti biudžetą.
Rusijos 2016 metų biudžetas yra apskaičiuotas šios šalies naftai „Urals“ kainos vidurkiui esant 50 dolerių už barelį ribose, tačiau metus ji pasitinka kainoms svyruojant apie 30 dolerių už barelį. Pasaulinės naftos kainos vien nuo metų pradžios nukrito apie 15 proc ir šiuo metu balansuoja 30-32 doleriai už barelį ribose.