• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija siūlo Europai prisijungti prie naujos energetikos chartijos

Rusija pasiūlė idėją sudaryti naują globalinę sutartį dėl prekybos energetiniais ištekliais, skelbia „EU Observer“. Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas apie tokius planus pareiškė per pirmadienį vykusį susitikimą su Suomijos prezidente Tarja Hallonen.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų užduotis šiandien yra išlaikyti, o veikiau užtikrinti ateičiai, balansą tarp energetinių resursų gamintojų, tranzitinių valstybių ir energetinių išteklių vartotojų“ - teigė D. Medvedevas.

REKLAMA

Detalų galimos chartijos planą Rusijos prezidentas jau nusiuntė tiek G20, tiek G8 klubo nariams, tiek Rusijos sąjungininkėms bei kaimyninėms valstybės. Derybos dėl šios chartijos Europos Sąjungos viduje turėtų prasidėti kaip įmanoma greičiau.

Skelbiama, kad naujoji sutarti turėtų apimti prekybą nafta, branduoliniu kuru, anglimi bei elektros energija. Sutartis turėtų apimti tokias šalis kaip JAV, Kinija, Indija, o taip ir Europos valstybes.

REKLAMA
REKLAMA

Naujas susitarimas turėtų pakeisti Energetikos chartijos sutartį, kuri suteikė Vakarų investuotojams teisinę apsaugą buvusiame sovietiniame bloke ir nustatė dujų tranzito taisykles. Chartiją pasirašė 51 šalis, įskaitant ir ES valstybes bei Rusiją. Tačiau Rusija iki šiol jos neratifikavo motyvuodama tuo, kad chartija suteikia nesąžiningą pranašumą Vakarų energetinėms kompanijoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes neratifikavome šių dokumentų ir nemanome, kad esame jų saistomi“ - teigė D. Medvedevas.

Tiesa, Kremliaus sužlugdyto naftos koncerno „Yukos“ teisininkas Timas Osborne'as teigia, kad Rusija negali vienašališkai nutraukti chartijos, o dėl to, ar Maskva turi jos laikytis spręs Tarptautinis arbitražo teismas.

Manoma, kad naujas Rusijos siūlymas dėl energetinės sutarties yra parengtas bendradarbiaujant su Vokietija ir turi tvirtą Berlyno paramą. Tačiau analitikai teigia, kad susitarimas vargiai padidins ES energetinį saugumą. Rusija esą siekia turėti visišką laisvę elgtis su investuotojais taip, kaip jai atrodo teisinga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų