Apie tai buvo pranešta oficialioje Karačajevsko miesto rajono interneto svetainėje, rašo UNIAN.
Pirmieji pranešimai apie generolo nukovimą pasirodė gegužės pabaigoje. Informaciją apie tai BBC patvirtino trys buvę jo pavaldiniai, kurie palaikė ryšį su nukautu rusų generolu ir pabaigę tarnybą.
63-ejų K. Botaševas – aukščiausią rangą turintis rusų pilotas, apie kurio žūtį karo Ukrainoje metu skelbė žiniasklaida. Iki tapdamas atsargos generolu jis vadovavo aviacijos pulkui. Jo dalyvavimas karo veiksmuose galimai rodo, kokias sudėtingas užduotis savo kariuomenei yra iškėlusi Maskva, taip pat ir tai, kad Rusijai galimai trūksta personalo, galinčio vykdyti užduotis.
Gegužės 22-ąją Ukrainos kariuomenės Generalinis štabas paskelbė, kad virš Luhansko srities buvo numuštas Rusijos šturmo lėktuvas Su-25. Pilotas nespėjo katapultuotis ir žuvo, skelbiama pranešime.
Vienas iš buvusių K. Botaševo bendražygių BBC patvirtino, kad tai būtent jis tuo metu skrido Su-25 ir vykdė karinę užduotį.
Pasak pašnekovo, K. Botaševas spėjo paleisti nevaldomas raketas ir bombas į taikinius, o jau traukiantis atgal jį pasivijo „Stinger“ raketa.
„Lik sveikas, vade… Mažai šioje planetoje žmonių, kurie taip gyveno dangumi, kaip tu. Dangus pasiima geriausius, šiandien jis pasiėmė tave“, – rašoma autoritetingame rusų karo pilotų gretose „Telegram“ kanale „Fighterbomber“.
Vien iš atviruose informaciniuose šaltiniuose BBC aptiko pranešimus apie mažiausiai 31 rusų piloto žūtį. Tai ženklios netektys karinėms oro pajėgoms, ypač turint omenyje, kad skaičius gali būti ir didesnis.
Iš kariuomenės išmestas generolas
1959 m. gimęs K. Botaševas buvo užsitarnavęs „piloto-snaiperio“ klasę. Rusijos gynybos ministerijos duomenimis, tokio lygio lakūno parengimui prireikia apie 10-12 metų ir kainuoja valstybei apie 8 mln. dolerių.
2012-aisiais jo įspūdinga karjera kariuomenėje nutrūko dėl noro „paskraidyti“ šturmo lėktuvu Su-27. Tuomet jis savo draugo pulkininko paprašė leisti išbandyti lėktuvą, tačiau atlikdamas sudėtingą manevrą suklydo ir orlaivis sudužo. Abu pilotai sėkmingai katapultavosi.
„Tiesiog užsimaniau paskraidyti tokio tipo naikintuvu, tačiau neatsižvelgiau į tai, kad toks lėktuvas turi savo ypatybių“, – tuomet teisme aiškino K. Botaševas.
Pasirodo, kad tai buvo ne pirmas jo panašaus pobūdžio nusižengimas. Teismas nusprendė skirti 4 metų lygtinę bausmę ir 5 mln. rublių baudą. Savaime suprantama, apie vadovavimą karinių oro pajėgų pulkui kalbos taip pat nebebuvo.
BBC pažymima, kad kol kas nėra žinoma, kokiu būdu 63-ejų atsargos generolas atsidūrė šturmo lėktuve, karo veiksmuose Ukrainoje. Jo pažįstami tvirtina, kad vyras „tiesiog negalėjo pasilikti nuošalyje“.
Ukrainos kariuomenės skaičiavimais, nuo vasario 24-osios buvo numušti 204 Rusijos karo lėktuvai. Rusija savo netekčių nekomentuoja, oficialiai yra pripažintos tik dviejų Rusijos generolų mirtys. Ukraina skelbia, kad buvo nukauti dar bent septyni generolai iš kurių keli vėliau pasirodė esantys gyvi.