Rusija pasiruošusi padėti Japonijai utilizuoti radioaktyvų vandenį, kurį specialistai iš Fukušimos-1 branduolinės jėgainės pradėjo nuleidinėti į vandenyną. Šiam procesui gali būti panaudotas specialus Rusijos laivas, skirtas pavojingų medžiagų apdorojimui. Rusija artimiausiu metu planuoja aptarti klausimą dėl šio įrengimo pastatymo, praneša „Interfax“.
Likimo ironija – branduolinė saugykla „Pakalnutė“ buvo pastatyta už Japonijos pinigus pagal programą „Globalinė partnerystė“, o buvo naudojama Rusijoje atominių povandeninių laivų reaktorių skyrių utilizavimui Vladivostoke. „Jei Japonijos pusę tenkina techniniai parametrai, mes stengsimės greičiau perkelti įrenginį“, – pranešė Rusijos pusė.
Japonijos URM patvirtino, kad Japonijos vyriausybė šiuo metu derina šį klausimą su Maskva.
„Pakalnutė“ yra didžiausias radioaktyvių atliekų perdirbimo įrenginys, galintis perdirbti 35 kubinius metrus skystų atliekų į dieną ir 7 tūkst. kubinių metrų į metus, pažymi Reuters.
Reaktoriuose jau susikaupė 60 tonų radioaktyvaus vandens
Iš viso trijuose Fukušima-1 atominės jėgainės avariniuose reaktoriuose ir jų tuneliuose susikaupė 60 tūkst. tonų vandens, kuriame užfiksuotas didelis radiacijos lygis.
Šis vanduo, kurio paviršius viršija 1000 mlzv/h, kol kas neleidžia specialistams atnaujinti būtinus darbus, skirtus nutekėjimų pašalinimui ir perkaitusių 1-ojo, 2-ojo ir 3-ojo energijos blokų sistemų aušinimui.