Rusija mėgina neigti akivaizdžiai įrodytus faktus. Taip apie jau antrą pastaraisiais mėnesiais Gruzijos teritorijos bombardavimą trečiadienį rašo „Eurasia Daily Monitor“.
Du bombonešiai-naikintuvai „Su“, su Rusijos karinių oro pajėgų skiriamaisiais ženklais, skrisdami iš Šiaurės Osetijos, rugpjūčio 6 d. 18 val. 20 min. vietos laiku įsiveržė į Gruzijos oro erdvę apie 80 kilometrų. Vienas šių lėktuvų iššovė raketą į kaimą esantį netoli Gori miesto (50-60 km nuo Tbilisio). Kaimas yra vadinamojo „Gruzijos ir Pietų Osetijos konflikto“ zonoje.
Raketa su 78 kilogramais sprogmenų nesprogo ir buvo nukenksminta Gruzijos išminuotojų. Gruzijos gynybos ministerijai ir civilinės aviacijos tarnybai pavyko įrašyti visus skrydžio pirmyn ir atgal duomenis.
Šį bombardavimą būtų galima laikyti atsitiktinumu, tačiau liūdniausia tai, kad Rusija išvis neigia patį skrydžio ir oro erdvės pažeidimo faktą. Tai jau antras tokio pobūdžio incidentas. Pirmasis įvyko kovo mėnesį ir jį tyrusiai JTO komisija Rusija visokeriopai trukdė
Išvadose nėra tiesioginių kaltinimų Rusijai, tačiau JT ekspertai įžvelgia aiškias užuominas į Rusijos dalyvavimą išpuolyje. Komisijos nariai ne kartą pareiškė, kad keletas nustatytų faktų ir priešiškas Rusijos elgesys trukdant tyrimui netiesiogiai patvirtina būtent Rusijos kaltę. Pirmiausia, Rusija atsisakė suteikti komisijai dispečerių duomenis apie tuo metu rajone vykusius skrydžius. Vėliau Rusija atsisakė pateikti duomenis apie antpuolyje naudotas „Grad“ raketas, nors tyrimo metu buvo nustatyta, kad šaudyta rusiškais užtaisais. Galiausiai, ekspertų išvadose pažymėta, kad išpuolyje naudotos prieštankinės raketos yra tipiška kovinių malūnsparnių ginkluotė, o tokių malūnsparnių Abchazijos nei Pietų Osetijos separatistų pajėgos neturi.
Kai kurie analitikai pažymi, jog Rusija toliau koncentruoja kariuomenę ir ginklluotę Šiaurės Kaukaze ir netgi pasigirsta nuomonių, jog tai esą ne kas kita, kaip pasirengimas agresijai prieš Gruziją. Kartu pažymima, jog pasitraukdama iš Įprastinės ginkluotės Europoje sutarties ir provokuodama Gruziją, Maskva tuo pačiu zonduoja Vakarų reakciją.