M. Ksendzovas pasakoja, kad daugelis jo draugų ir kolegų skundžiasi dėl sūrio, sako, kad jo kiekiai lentynose vis labiau mažėja. Patys žmonės dabar perka daugiau nei įprastai europietiško sūrių, pabrėždami, kad nori turėti jo atsargas, jei visai jo neliktų.
„Tiesą sakant, aš irgi vakar nusipirkau didžiulį gabalą „Džiugo“ sūrio ir daug „Svalia“ jogurto. Pastebėjau dar ir tai, kad sūrio kainos net sumažėjo, ypač vietinės reikšmės parduotuvėse, tačiau nieko nuostabaus, nes dabar sezono metas – pažiūrėsim, kas bus rudenį."
– Kokios nuotaikos vyrauja tarp Rusijos žmonių?
– Žmonės ganėtinai pasimetę, jie nežino kaip reaguoti, daugelis kreipiasi į mane patarimo. Remti mūsų pačių žemės ūkį, be abejonės, – teigiamas dalykas, tačiau tai turėtų vykti visiškai kitokiomis priemonėmis. Embargas maisto produktams atrodo kaip labai skubotas valdžios sprendimas, panašu, kad jie gerai visko neapgalvojo.
Nei mano draugai, nei kolegos – niekas nepalaiko šio sprendimo, tačiau ir aktyviai neprieštarauja, nes niekas neįsivaizduoja ir negali prognozuoti, kokios bus viso to pasekmės – geros ar blogos. Visi paprasčiausiai diskutuoja kur nusipirkti ir iš kur gauti sūrio. Ir esu tikras, kad mūsų verslininkai vienaip ar kitaip ras būdą, kaip mums parūpinti sūrio iš Europos Sąjungos šalių, nepaisant to, ką sako visi draudimai.
Beje, Kaliningradas vis dar gali importuoti visas prekes, jiems nėra draudimų. Taigi, patys suprantate, kad kelių kaip gauti sūrio tikrai bus. O jūsų „Džiugas“ yra vienas geriausių sūrių ir kaina adekvati, mums iš ties labai jo trūks. Tačiau visiškai nenustebsiu jeigu embargas bus nutrauktas dar iki šių metų pabaigos, kai Rusijos žmonės pradės skųstis dėl prekių trūkumo ir augančių kainų – sumažės žmonių parama valdžiai, o mūsų politikams vietos gyventojų palaikymas svarbiausias dalykas. Na, galbūt, svarbiausias po jų pačių piniginių.