Tuo metu kai dėl „Telegram“ blokavimo patirti nuostoliai yra vertinami keliais milijardais dolerių, Sankt Peterburgo deputatas Andrejus Anochinas pasiūlė įstatymų projektą, kuris, anot jo, „padės apsaugoti piliečius nuo negatyvios informacijos internete“. Jis pasiūlė uždrausti rusams naudotis socialiniais tinklais ilgiau nei 3 valandas per dieną.
Anot deputato, būtina visos valstybės lygiu priversti piliečius prie soc. tinklų paskyrų jungtis tik per „Valdžios vartus“. Puslapius, kurie atsisakytų paklusti tokiems reikalavimams, reiktų blokuoti, įsitikinęs A. Anochinas.
Šiame įstatymo projekte taip pat numatytas ir draudimas nepilnamečiams lankytis soc. tinkluose.
Deputatas nenumatė, kaip reiktų kontroliuoti jo įsivaizduojamą tvarką. A. Anochinas mano, kad tai yra telekomunikacijų operatorių problema. Būtinybę tokiems veiksmams A. Anochinas įžvelgė, nes „pastaruoju metu soc. tinklai yra naudojami neteisėtais tikslais“.
Balandžio 13-ąją Maskvos teismas oficialiai leido blokuoti „Telegram“ Rusijos teritorijoje dėl to, kad paslaugos kūrėjas P. Durovas atsisakė pateikt FSB taip vadinamuosius „šifravimo raktus“, kurie leistų skaityti visų lankytojų žinutes. Žinučių programėlės blokavimas vyksta jau antra savaitė, tačiau „Telegram“ ėmėsi apėjimo priemonių ir tai leido išvengti sankcijų.
Prieš tokį populiaraus įrankio blokavimą pasisakė ne tik vieši asmenys, tačiau ir kai kurie Rusijos politikai. Nepaisant to, Kremliaus kontroliuojami cenzoriai „Roskomnadzor“ ir toliau tęsia blokavimą – dėl to nukenčia niekuo dėti internetinio pasaulio atstovai.