• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dujų revoliucija JAV kelia grėsmę Rusijos dujų gavybos Štokmano projektui. Dujų telkinio, iš kurio planuota dujas pardavinėti ir Šiaurės Amerikai, projekto vystymo darbų uždelsimas privedė prie to, kad Rusija prarado JAV rinką, rašo Rusijos naujienų portalas Lenta.ru.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai pareiškė Rusijos gamtos išteklių ministro pavaduotojas Sergėjus Donskojus, portalas cituoja „Ria Novosti“. Jis pabrėžė, kad tolesni darbų uždelsimai gali lemti pozicijų praradimą ir Europos dujų rinkoje.

REKLAMA

Pirmosios žinios apie Štokmano projekto plėtojimo vėlavimą pasirodė jau 2009 metais. Iki krizės skaičiuota, kad iš telkinio išgaunamas dujas galima bus pradėti realizuoti jau 2013 metais. Vėliau ši data nukelta į 2015-uosius. Be to, kalba vis dar eina tik apie dujotiekį: investicinis sprendimas dėl terminalo, per kurį kuras gali būti tiekiamas į JAV, statybos bus priimtas 2011 metais.



Atidedamos ir datos, ir ambicijos

REKLAMA
REKLAMA

Viena iš pagrindinių vėlavimo priežasčių yra staigus skalūninių dujų gamybos JAV padidėjimas, dėl ko Šiaurės Amerika tapo kur kas mažiau priklausoma degalų rinkoje.

Iki 2009 metų Rusijos dujų monopolininkas „Gazprom“ užėmė tik 0,5 proc. JAV rinkos. Štokmano projekto ir kitų investicijų dėka užimamos rinkos dalį planuota padidinti iki 5-10 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Leidimas rengti Štokmano dujų telkinį priklauso „Gazprom“ dukterinei įmonei „Sevmorneftegaz“. Projektą vysto kompanija „Štokman Development“, kurioje „Gazprom“ turi 51 proc. akcijų. Kiti 25 proc. priklauso Prancūzijos bendrovė „Total“ ir 24 proc. – norvegų „StatoilHydro“.

Štokmano dujų telkinio atsargos siekia 3,8 trln. kubinių metrų dujų. Palyginimui, per metus Rusijoje pagaminama mažiau kaip 600 mlrd. kubinių metrų dujų. Štokmano telkinys yra Barenco jūros šelfe, Rusijos sektoriuje, 600 km. nuo Murmansko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų