„Eurostat“ duomenys
„Eurostat“ specialistai paviešino naujus duomenis apie minimalių atlyginimų dydžius Europos Sąjungos šalyse. 2017 sausio 1 dieną minimalus darbo atlygis buvo nustatytas 22 ES šalyse, didžiausi jų yra fiksuojamas Liuksemburge (1999 eurai), Airijoje (1563 eurai), Nyderlanduose (1552 eurai), Belgijoje (1532 eurai) ir Vokietijoje (1498 eurai).
500 eurų ribos neviršija Čekijos (407 eurai), Vengrijos (412 eurų), Kroatijos (433 eurai), Slovakijos (435 eurai), Lenkijos (453 eurai) ir Estijos (470 eurų) minimalūs atlyginimai. Lietuvoje ir Latvijoje šiuo metu nustatyti 380 eurų minimalūs atlyginimai. Mažiau už mus minimaliai uždirbantys gautų Bulgarijoje (235 eurai) ir Rumunijoje (275 eurai).
Austrijoje, Danijoje, Italijoje, Suomijoje, Švedijoje ir Kipre minimalus atlygis nėra numatytas pagal įstatymus.
Aplenkė ir Makao
Ne tik Europa aplenkė Rusiją pagal atlyginimų vidurkius: priešakyje atsidūrė net ir tokios tradiciškai besivystančiomis vadintos valstybės kaip Kinija, Bostvana ir Makao.
Kai kurie Rusijos ekonomistai yra linkę šį minimalių atlyginimų skirtumą nurašyti ir siūlo palyginti pragyvenimo, socialinių paslaugų ir mokesčių kainas, kurios esą leistų minimalias pajamas gaunantiems rusams pasijusti oriau.
Gaidaro vardo ekonominės politikos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas Sergejus Žavoronkovas leidiniui mk.ru teigė, kad nereiktų teisinti Rusijos tuo, kad joje galima įsigyti daugiau „bigmakų“ (pagal „The Economist“ sudaromą „Big mac“ indeksą Rusijoje mėsainį įsigyti kainuos trigubai pigiau nei Šveicarijoje). „Nepaisant visų pataisų, tenka pripažinti, kad net ir Europos periferija gerokai turtingesnė nei Rusija, – kalbėjo ekspertas. – O ir kainos Europoje ne visada aukštesnės. Maisto kainos prilygsta Maskvos kainoms, drabužiai netgi kai kada pigesni dėl didžiulių prekybos plotų, o už 10 eurų toje pačioje Estijoje galima restorane tikėtis trijų patiekalų vakarienės. Pagrindinis pragyvenimo rodiklis – tai BVP vienam žmogui. Vidutiniškai Europoje jis sudaro 31 tūkst., o ne pačioje turtingiausioje Estijoje – 17 tūkst. dolerių. Palyginimui: JAV – 57 tūkst., o Rusijoje – 8 tūkst. dolerių. Šis skirtumas kalba pats už save“.
Kaimynai liko priblokšti: naftos ir dujų turtinga šalis, o atlyginimai toli gražu neblizga
Rusai socialiniuose tinkluose pastebėjo, kad net ir pačios skurdžiausios, bei mažiausią minimalų atlyginimą nustačiusios valstybės beveik dvigubai viršija minimalų atlyginimą Rusijoje, rašoma naujienų portale „Topnews.ru“.
Kai kurie jų stebėjosi, kaip šalis, turinti tiek daug gamtinių resursų, gali savo gyventojams pasiūlyti daug mažesnes pajamas ir pragyvenimo lygį, už kaimynines posovietines respublikas.